Skocz do zawartości

Akwaria na wymiar?


Gruby..
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wiecie gdzie mozna kupić w normalnej cenie akwarium na wymiar? 

Potrzebuje 100x30x50 a wszędzie gdzie się pytam wyskakują mi z 700-900zl za takie szkło float. 

Gdzie zbiornik 100x40x50 typowe 200l można zdobyć za 300zl??

Nie powinno być tak, że mniej materiału = mniejsze koszta? 

 

I dlaczego na Outlook nie dochodzą wiadomości na email? Nie mogę przypomnieć hasła na starym koncie :|

 

jesli zły dział to proszę o przeniesienie - wydawał się najbardziej poprawny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pisałem do nich chyba też o wycenę, ale było też ok 600pln pewnie...

Napisałem raz jeszcze. 

 

Dostałem od kogoś najmniejsza wycenę ok 450+200paleta.

 

Od szklarza z okolicy usłyszałem 200zl i odbiór osobisty, tylko jak wygląda sprawa z braniem akwariow od szklarzy? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gruby.. napisał:

Od szklarza z okolicy usłyszałem 200zl i odbiór osobisty, tylko jak wygląda sprawa z braniem akwariow od szklarzy? 

 

No akwaria robią szklarze, więc powinno być OK. 😆

 

Na stronie firmy Denbraven produkującej silikon do klejenia akwariów: https://www.denbraven.com/pl-pl/baza-wiedzy/budowa-akwariow/

jest do pobrania PDF (dołączyłem do postu) są podane wymiary i grubości szkła. Dotyczy to zbiorników bez wzmocnień. Nie daj się namówić szklarzowi na "wzmocnienia", bo zrobi Ci pancerne szkło, że szczęka opada.


Dla zbiornika o długości 100 cm i wysokości 50 cm grubość szyby: 8mm (akwarium bez wzmocnień)

Możesz zaoszczędzić i wziąć szkło grubości 6 mm ale wtedy muszą być wzmocnienia wzdłużne, klejone na szybie przedniej i tylnej. Wzmocnienia poprzeczne nie są konieczne! Mam taki zbiornik Diversy (100x40x50 6mm). Ma już z 8 lat i żadnych problemów.

 

 

budowa_akwariow.pdf

Edytowane przez DavyJones
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...