Skocz do zawartości

Jak mierzyć poprawnie parametry wody w akwarium?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W akwarium 10l, żwir zaczął mi się robić brązowawy i jedna ze ścianek, pojawił się osad też brązowy.
Do tego padł mi bojownik. Stracił barwę, chował się w roślinach. Nie wiem co się stało czy to zbieg okoliczności, że padł. Miałem go pół roku.

Dlatego chciałbym się dowiedzieć, jak wykonać poprawnie test parametrów NO3, PO4 , KH, GH, , Ph ,Fe - JBL itd. lub jeszcze innych potrzebnych.
Jakie powinny być normy? Jakim urządzeniem najlepiej to wykonać aby przekonać się, że to nie problem wody, może jakiegoś kamienia ozdobnego czy jakieś rośliny?
W akwarium jest anubias i cryptocyryna rubella. Filtruje wodę.

Karmiłem bojownika wodzianką i suchym Bio-vit.



 

Edytowane przez akwanurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w akwarium był filtr, grzałka i pokrywa? 

Testy poprawnie wykonasz, jeśli będziesz kierował się instrukcjami zawartymi w opakowaniu. Kupujesz je w sklepie akwarystycznym albo w internecie. 

 

Osad to albo okrzemki, albo efekt zbyt słabej filtracji. Tutaj nie pomogę Tobie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne wątpliwości, więc kupiłem coś takiego:

https://trzmiel.com.pl/akwarystyka-slodkowodna/zoolek-aquaset-1-test-no3-nh3-ph-po4-no2-gh-kh-9w1

przy opisach testów masz podane właściwe parametry. Oprócz tego akurat wczoraj nadeszła przesyłka z Chin z pH metrem kieszonkowym i miernikiem TDS, kosz 34pln.

przesylka_02.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.05.2020 o 16:38, MarioWrocek napisał:

Miałem podobne wątpliwości, więc kupiłem coś takiego:

https://trzmiel.com.pl/akwarystyka-slodkowodna/zoolek-aquaset-1-test-no3-nh3-ph-po4-no2-gh-kh-9w1

przy opisach testów masz podane właściwe parametry. Oprócz tego akurat wczoraj nadeszła przesyłka z Chin z pH metrem kieszonkowym i miernikiem TDS, kosz 34pln.

przesylka_02.png



Widziałem na allegro te dwa czyli szary i żółty, który jest lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...