Skocz do zawartości

Problem z mętna woda pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Wystartowałem z akwarium 15 kwietnia . Poniżej cała zawartość mojego akwarium:
1 Kirys czarnoplamy

2 prętniki

2 gurami

3 glonojady syjamskie

6 zbrojników pospolitych

2 żalobniczki

7 Danio fluo różowy

3 danio pręgowany

2 brzanka zielona mszysta

2 brzanka sumatrzańska

4 brzanka różowa

12 molinezji z różnych odmian

2 glupik pawie oczko

Filtr Aquael turbo 500 z wkładem mechanicznym i biologicznym

Akwarium diversa 75 litrów o wymiarach 74x29x35

Podłoże piasek 0/2 na to kamyczki od 3mm do 8mm

Wodę podmienam co tydzień i nadal jest problem z mętna woda. Żadne krasnorosty i glony mnie nie męczą. Dodatkowo dzień po podmianie dolewam polecony mi w akwarystycznym Femanga algen stop general . Jakieś pomysły ma ktoś co jeszcze mogę zrobić? Mam jeszcze jedno akwarium 50 litrów założone w tym samym czasie i jest w nim 5 młodych pielęgnic i jedna dorosła 5 cm  wszystkie mi przeryły całe dno po kilka razy i woda jest idealnie krystaliczna.
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Dzierzka666 napisał:

Może ten preparat antyglonowy powoduje zmętnienie wody? Bardzo możliwe, że masz za słaby filtr na taką obsadę. W drugim akwarium masz mniej ryb i są mniejsze. 

Wlałem tego płynu na próbę do pielęgnic i tam nic się nie działo .  Teraz zostało mi chyba zakup kolejnego akwarium i przerzutka części ryb z tego mętnego do nowego. Zły też jestem na siebie bo miałem dwa piękne welony i wyczytałem że one brudzą więc zamieniłem je na młode zbrojniki a woda dalej mętna jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...