Skocz do zawartości

Zbijanie PH


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.04.2020 o 14:46, Pitrr napisał:

Mam deszczownice ruch tafli wody ma wpływ na PH wody?

Ruch tafli wody(nadmierny) lub napowietrzanie usuwa CO2 z wody. CO2 powoduje lekkie zakwaszenie wody. Dodawanie np CO2 z butli powoduje spadek PH, spokojnie można zejść z 7,4 do 6,8 w ciągu kilku godzin. Takie "skoki" nie są szkodliwe dla ryb i roślin. Oczywiście jeśli są to ryby z wód miękkich lub obojętnych, robienie tego w Tanganice to zły pomysł.

 

W twoim akwarium KH 3 jest nawet za niskie. Wydaje mi się, że jeśli ustawisz wylot filtra tak, żeby woda z niego wypływająca nie falowała na powierzchni, to PH samo spadnie po kilku dniach.

 

W dniu 5.04.2020 o 15:47, Pitrr napisał:

Neony,skalary,gurami,duch amazoński

Akurat to są ryby, które potrzebują miękkiej wody. Więc dobrze ci się trafiło.

 

Neony oczywiście jako pokarm dla ducha. 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, DavyJones napisał:

Ruch tafli wody(nadmierny) lub napowietrzanie usuwa CO2 z wody. CO2 powoduje lekkie zakwaszenie wody. Dodawanie np CO2 z butli powoduje spadek PH, spokojnie można zejść z 7,4 do 6,8 w ciągu kilku godzin. Takie "skoki" nie są szkodliwe dla ryb i roślin. Oczywiście jeśli są to ryby z wód miękkich lub obojętnych, robienie tego w Tanganice to zły pomysł.

 

W twoim akwarium KH 3 jest nawet za niskie. Wydaje mi się, że jeśli ustawisz wylot filtra tak, żeby woda z niego wypływająca nie falowała na powierzchni, to PH samo spadnie po kilku dniach.

 

Akurat to są ryby, które potrzebują miękkiej wody. Więc dobrze ci się trafiło.

 

Neony oczywiście jako pokarm dla ducha. 😁

Dlatego mam zamiar za 2 lata ducha do 500 dać z skalarami i paletkami a neony zostawić w 200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...