Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Po prostu musiał je przyjąć.Akwarium ma 80l.Są tam 4 Molinezje 3 Glonojady 4 gupiki .Mąż nie może się nimi zajmować bo często nie ma go w domu.

 

No więc tak, gupiki są w ciąży praktycznie przez większość swojego życia (nie licząć wczesnego stadium rozwoju). Nawet jeżeli brak samca, samice są zdolne magazynować nasienie i dochodzi do samozapłodnienia jeszcze przez 2 kolejne razy.

 

Nie wiem jak to się ma w przypadku Molinezji, niemniej to również ryba jajożyworodna.

 

Praktycznie nie masz co ingerować, bo to wszystko odbywa się samoistnie wśród tych rybek, pytanie zasadnicze: Czy masz drugie akwarium by odchowywać przez kolejne 3 miesiące malutki narybek? Jeżeli nie, to ja bym olał te wszystkie porody, które raz w miesiącu Cię będa nawiedzały i cieszył się widokiem tych rybek, które już są :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kotniku rybki rosną duuużo wolniej. Przejrzyj to:

 

10 najczęstszych pytań:

 

1. Czy moja samiczka jest w ciąży?

Odpowiedź: Jeżeli 12h od karmienia samica nadal ma okrągły brzuszek, a w okolicach odbytu widoczna jest czarna duża plamka to oznaka ciąży.

 

Dołączona grafika

 

2. Przełożyłem samiczkę do kotnika, lecz nie chce rodzić. Co robić?

Odpowiedź: Na każde 10 L wody wsypać płaską łyżeczkę soli niejodowanej, podawać artemię. Jeżeli samica „popuściła” kilka młodych w ogólnym akwarium, a po przełożeniu do kotnika wstrzymała poród, może z nim zwlekać do 48h. Po porodzie należy odłowić samicę z kotnika.

3. Dlaczego hodowcy odradzają kupno gupików z tzw. Importu?

Odpowiedź: Według przeprowadzonych badań laboratoryjnych, gupiki z importu (Azja) zapadają w choroby, na które producenci np. Tetra, JBL, Sera nie wynaleźli lekarstw. Wirusy te są nowe i niebezpieczne dla pozostałych ryb.

4. Mój gupik jest osłabiony, ociera się o dno, obija o ozdoby w akwarium.

Odpowiedź: Prawdopodobnie rybka jest zatruta. Należy wykonać testy wody w celu wyeliminowania lub zdiagnozowania przyczyny. Następnie odłowić rybkę do osobnego zbiornika i zakupić lekarstwo na konkretne dolegliwości.

5. Kupiłem gupiki, niestety odkąd je wpuściłem są schowane za filtrem i grzałką.

Odpowiedź: Być może źle została przeprowadzona aklimatyzacja. Prawidłowo powinno się włożyć woreczek z rybką do akwarium celem wyrównania temperatur, następnie dolać kubek wody z akwarium do woreczka. Po 30 minutach takiej aklimatyzacji można wpuścić rybkę. Może to też być szok spowodowany nowym otoczeniem.

6. Czym karmić narybek gupika?

Odpowiedź: Hodowcy polecają artemię, wpływa pozytywnie na rozwój młodych. Doraźnie można karmić też cyklopem, po 3 tygodniach można próbować drobno zmielonym suchym pokarmem.

7. Ile sztuk jest w stanie urodzić samica?

Odpowiedź: W zależności od wieku może to być od 10 do 60 sztuk. Według niektórych źródeł odnotowano u jednej z rybek potomstwo w ilości ok. 200 sztuk.

8. Czy mój gupik mógł zapłodnić molinezję lub mieczyka?

Odpowiedź: Nie. To mit rozpowszechniany przez niedouczonych akwarystów.

9. Kiedy mogę wpuścić narybek do ogólnego akwarium?

Odpowiedź: Jeżeli jego rozmiar będzie większy od pysków dorosłych osobników. Przeważnie ok. 1,5-2 miesięczne.

10. Czy krewetki mogą zjeść mój narybek?

Odpowiedź: Nie, nie ma takiej możliwości.

więcej tutaj: viewtopic.php?f=2&t=4058

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...