Skocz do zawartości

Malutkie Akwa i mocny filtr ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim. 

Mam na imię Szymon. Zakupiłem swojej żonie małe akwa wraz z bojownikiem. Ona karmi rybkę, ja zajmuję się resztą ;)

Akwarium jest niewielkie o wymiarach 15x15x20 (wys) czyli około 4 litrów.

Polecono mi zakupić filtr do niego - AN NBF-300.

Walczę już z tym akwarium drugi miesiąc i przyznam ,że kończą mi się pomysły. 

Filtr kręci wodą jak wirówka. Zakładam na niego nakładki zmniejszające dziury, jednak wiele to nie pomaga. Odwracam wyjścia na powietrze, zmieniam kierunek, jednak albo tafla jest mocno wzburzona, albo ledwo miesza.

Bardzo proszę o wskazówki i wyrozumiałość.

 

Serdecznie pozdrawiam Formowiczów. 

 

image.png.bfd4c0cdbecc54e76c20009250fb30db.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, ssszym napisał:

Filtr kręci wodą jak wirówka

Przepływ jest za mocny w stosunku do pojemności akwarium. Możesz spróbować upchać w nim jakieś gęste medium filtracyjne, np watę perlonową, to powinno spowolnić przepływ. 

Może za często czyścisz ten filtr?  Jak każdy filtr, kiedy się trochę zabrudzi to przepływ spada.

 

Bojowniki nie lubią szybkiego nurtu wody. Mniej znaczy dla niego lepiej.

 

Brakuje grzałki. Minimalna temperatura wody to 25 C. Akwarium powinno być przykryte, np szybą nakrywową. Bojowniki oddychają powietrzem atmosferycznym i to nie powinno być chłodne powietrze, mogą przeziębić sobie labirynt.

 

Usuń te ozdoby, muszle. Patrząc na podłoże podejrzewam, że raz na jakiś czas robisz w tym akwarium generalne porządki, wymiana podłoża lub jego płukanie, wymiana całej wody. To tez nie jest dobre ani dla roślin ani dla ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie jest z pierwszych dni w mieszkaniu. Choć faktycznie jest sprzątane. 

W grzałkę zainwestuję, co do przykrywki niestety nie mam będę musiał coś wymyślić. 

 

Liczę, że wata perlonową zmniejszy ciśnienie w pompce. 

Dzięki za rady, zastosuję je. 

Jeśli ktoś ma jeszcze jakiś dobry pomysł, to zapraszam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...