Skocz do zawartości

Biały nalot na szybach i roślinach po jednej nocy


buczu920
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Założyłem małe akwarium 30 litrów dla kilku rybek (na zdjęciach jest ich 14 ale połowa z nich jest do przetrzymania do wtorku). Moje to trzy gupiki, dwie neonki i dwie danio.  Przez pierwszy tydzień woda była krystaliczna filtr aquael fan 1 plus chodził dobrze i nie było problemów więc wymieniłem 25% wody zastosowałem sera aquatan uzdatniacz i sera bio nitrivec bakterie. Po kilku dniach dla roślinek dałem tropical aqua care CARBO. Robiłem tak przez trzy tygodnie, nic się nie działo aż do dziś. Wczoraj woda była przejrzysta, a po nocy zaskoczenie. Całe akwarium pokryte jest białym śluzem, watą nie wiem jak to nazwać taki jakby nalot. Szyby, rośliny i korzeń. Co to może być? Czy mam się martwić? Dodam tylko, że mam problem z tym filtrem bo przestaje mi działać co drugi dzień i muszę go wyczyścić i znów podłączyć i działa na kolejne dwa dni co jest uporczywe.. :( Czy to przez niego tak się dzieje? W dodatku wczoraj u mojej mamy zdechła jedna rybka i tak samo wyglądało jej akwarium, czyli miało ten osad, dlatego wziąłem rybki do siebie, żeby mogli zrobić restart swojego akwarium. Ręce mi już opadają..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, buczu920 napisał:

Moje to trzy gupiki, dwie neonki i dwie danio.

Te gatunki wzajemnie się wykluczają. Zarówno pod względem temperatury wody i jak i składu. Lepiej zdecydować się na jeden gatunek w takim zbiorniku. Na przykład 10 Nenów.

 

24 minuty temu, buczu920 napisał:

akwarium 30 litrów

Małe zbiorniki wybaczają bardzo mało. Łatwo je zdestabilizować.

 

24 minuty temu, buczu920 napisał:

mam problem z tym filtrem bo przestaje mi działać co drugi dzień

To jest przyczyna. Sprawny filtr przywróci sytuację do normy. Zainwestuj np w jakąś kaskadę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, DavyJones napisał:

🤨 Zawsze warto przewertować strony z opisami gatunków przed zakupem.

To było wszystko na spontanie, najpierw niespodzianka z jedną rybką od narzeczonej no i poszło dalej 😁 Może ktoś ode mnie będzie zakładał jeszcze akwa to się podzielę z nim rybami i bardziej je dobiorę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...