Jump to content

Nowy kalkulator akwariowy http://akwarium-kalkulator.info

Recommended Posts

Witam,

jakiś czas temu stworzyłem - wydaje mi się dosyć ciekawy produkt.  Idea aplikacji jest bardzo prosta na zakładce pierwszej wpisujesz parametry swojego akwarium, klikasz "dalej" w drugiej zakładce deklarujesz jakie ryby chcesz mieć. Klikając "dalej" system zweryfikuje potencjalne konflikty oraz wygeneruje pozostałe porady, bądź ostrzeżenia (oczywiście można je pominąć). W ostatniej zakładce znajduje sie podsumowanie, w którym znajduje sie między innymi wyliczone parametry najbardziej optymalne dla obsady ryb, którą wybraliśmy.

projekt ten został napisany jako swoisty StartUp czyligrafiki praktycznie zero, a podczas użytkowania mogą pojawić sie ostrzeżenia oraz błędy. Powinien być jednak w pełni funkcjonalny od jego ogólnego odbioru uzależniam to czy przepisze go np. na androida i czy będę dalej rozwijał dorzucając dodatkowe funkcjonalności i poprawiając jego działanie.

Zapraszam do kontatu pod adresem akwariumkalkulator@gmail.com i do korzystania z serwisu pod adresem http://akwarium-kalkulator.info bądź bezpośrednio http://akwarium-kalkulator.pl

pozdrawiam i życzę miłego testowania

Kamil Sikorski

• Thanks 1

Przyznaję, że jest niezły, chociaż brakuje trochę gatunków ryb. I podejrzewam, że niektórzy akwaryści doświadczeni w hodowli ryb mieliby zastrzeżenia odnośnie ostrzeżeń tam zawartych. Niemniej bardzo praktyczna rzecz przy ustalaniu obsady. Gdyby dało się jeszcze ująć w tym kalkulatorze rośliny, każdy miałby pod ręką świetny przewodnik do tworzenia zbiorników biotopowych. 

Rośliny bardzo ciekawy temat (rozważałem to jako pierwsze ulepszenie - trochę będzi eklepania kodu) aktualnie w tym co jest  tak na prawdę bierzemy tu na warsztat pustynię z pytaniem czy rybk na tej przestrzeni nie będą się za bardzo gryzły :)

mi osobiście robi się słabo jak widzę wybierających samodzielnie obsadę w sklepach zoologicznych kiedy kryterium jest to, że rybka ładna i póki co mała

5 godzin temu, akwariumkalkulator napisał:

mi osobiście robi się słabo jak widzę wybierających samodzielnie obsadę w sklepach zoologicznych kiedy kryterium jest to, że rybka ładna i póki co mała

Obawiam się, że ten proceder nie zaniknie … :( natomiast bardzo to ułatwi sprawę pół-amatorom akwarystom - takim jak ja ;) 

Cytat

tak na prawdę bierzemy tu na warsztat pustynię z pytaniem czy rybk na tej przestrzeni nie będą się za bardzo gryzły :)

Może wziąć na warsztat i podstawowe parametry wody - nie każdy może sobie pozwolić na filtr RO...rośliny to w sumie chyba ostatnie i najmniej ważne ogniwo. Ważne dla biotopu, ale powoli i tak wszystko staje się międzykontynentalne i taki nurzaniec jest już tak naprawdę rośliną każdego biotopu...

Edited by Dzierzka666