Skocz do zawartości

Nowy kalkulator akwariowy http://akwarium-kalkulator.info


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jakiś czas temu stworzyłem - wydaje mi się dosyć ciekawy produkt.  Idea aplikacji jest bardzo prosta na zakładce pierwszej wpisujesz parametry swojego akwarium, klikasz "dalej" w drugiej zakładce deklarujesz jakie ryby chcesz mieć. Klikając "dalej" system zweryfikuje potencjalne konflikty oraz wygeneruje pozostałe porady, bądź ostrzeżenia (oczywiście można je pominąć). W ostatniej zakładce znajduje sie podsumowanie, w którym znajduje sie między innymi wyliczone parametry najbardziej optymalne dla obsady ryb, którą wybraliśmy.

 

projekt ten został napisany jako swoisty StartUp czyligrafiki praktycznie zero, a podczas użytkowania mogą pojawić sie ostrzeżenia oraz błędy. Powinien być jednak w pełni funkcjonalny od jego ogólnego odbioru uzależniam to czy przepisze go np. na androida i czy będę dalej rozwijał dorzucając dodatkowe funkcjonalności i poprawiając jego działanie.

 

Zapraszam do kontatu pod adresem akwariumkalkulator@gmail.com i do korzystania z serwisu pod adresem http://akwarium-kalkulator.info bądź bezpośrednio http://akwarium-kalkulator.pl

 

pozdrawiam i życzę miłego testowania

Kamil Sikorski

 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję, że jest niezły, chociaż brakuje trochę gatunków ryb. I podejrzewam, że niektórzy akwaryści doświadczeni w hodowli ryb mieliby zastrzeżenia odnośnie ostrzeżeń tam zawartych. Niemniej bardzo praktyczna rzecz przy ustalaniu obsady. Gdyby dało się jeszcze ująć w tym kalkulatorze rośliny, każdy miałby pod ręką świetny przewodnik do tworzenia zbiorników biotopowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rośliny bardzo ciekawy temat (rozważałem to jako pierwsze ulepszenie - trochę będzi eklepania kodu) aktualnie w tym co jest  tak na prawdę bierzemy tu na warsztat pustynię z pytaniem czy rybk na tej przestrzeni nie będą się za bardzo gryzły :)

 

mi osobiście robi się słabo jak widzę wybierających samodzielnie obsadę w sklepach zoologicznych kiedy kryterium jest to, że rybka ładna i póki co mała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, akwariumkalkulator napisał:

mi osobiście robi się słabo jak widzę wybierających samodzielnie obsadę w sklepach zoologicznych kiedy kryterium jest to, że rybka ładna i póki co mała

 

 

Obawiam się, że ten proceder nie zaniknie … :( natomiast bardzo to ułatwi sprawę pół-amatorom akwarystom - takim jak ja ;) 

 

Cytat

tak na prawdę bierzemy tu na warsztat pustynię z pytaniem czy rybk na tej przestrzeni nie będą się za bardzo gryzły :)

                                                                                                                   

 

Może wziąć na warsztat i podstawowe parametry wody - nie każdy może sobie pozwolić na filtr RO...rośliny to w sumie chyba ostatnie i najmniej ważne ogniwo. Ważne dla biotopu, ale powoli i tak wszystko staje się międzykontynentalne i taki nurzaniec jest już tak naprawdę rośliną każdego biotopu...

 

Edytowane przez Dzierzka666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...