Skocz do zawartości

Brzanki mało aktywne?


jawortm233
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wcześniejszy temat z roślinami już ogarnięty teraz pytanie dotcz. brzanek sumatrzańskich chciałem tylko,te lecz rodzina chciała jeszcze inne rybki na szczęście udało mi się przekonać, aby były to chociaż inne brzanki, a nie jakieś welonki które z brzankami miałby słabe życie akwarium ma 200l światło teraz to 0.45w/l i pytanie jest takie, dlaczego brzanki rano przed podaniem pokarmu są mega aktywne wiadomo czekają na jedzenie, ale gdy nakarmię je normalnie lub nawet naprawdę skąpą ilością po około 20 minutach wracają na dno nie trzymają się razem i siedzą np przy korzeniu w mocnym prądzie wody i można powiedzieć, że stoją w miejscu mogą tak cały czas druga połowa zaś znowu siedzi w miejscu gdzie ruch tafli wody jest bardzo mały.Nie mam do nich pretensji, ale wszędzie w sieci jest napisane, że aktywne ryby co sam też widzę na filmikach w necie, lecz wiadomo nagrywane przewaznie w trakcie jedzenia i owszem moje też  atakują jedzenie zjawiskowo gonią się czasami, ale głównie są później takie zmulone czy to przez te upały które teraz były i temp w akwarium była wysoka? jakiś powód jest? są same w akwa poza 2 glonojadami
15 sumatrzańskich 7 różowych i 7 mszystych. sporo jest roślinności i nic im nie przeszkadza one królują. Czy to normalne i po prostu takie to są ryby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może im się nudzi... a tak na poważnie to prawdopodobnie tych różowych i mszystych jest za mało i one się boją. Dołóż jeden rodzaj i oddaj drugi. Albo dołóż obydwa rodzaje, aby każdych było po 15 - chociaż nie jestem pewna, czy to nie będzie już za dużo ryb nawet na 200 litrów :( 

Edytowane przez Dzierzka666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale one żyją ze sobą tak dobrze, że mam wrażenie, że one same nie wiedzą jakim rodzajem brzanki są ^_^  różowe są najfajniejsze, gdyż trzymają się częściej górnej tafli pływając od lewej do prawej, ale tak czy siak większość tak na dnie pod ozdobami czy coś nie cały czas, lecz szkoda, że nie pływają wszędzie lecz tak w bezruchu się trzmają danej wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...