Jump to content

Pomoc z oświetleniem oraz pokrywą !


Recommended Posts

witam, 

na początku chciałbym się przywitać ponieważ jestem nowy na tym forum Smile 


Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad założeniem zbiornika ( nie jestem kompletnie zielony) w przedziale 52-70 l, niestety długość z przyczyn technicznych maksymalnie 50 cm więć litraż będzie uzależniony od wysokości i szerokości. 

nurtują mnie pewne rzeczy mianowicie pokrywa i oświetlenie: 

Co do pokrywy, jaką i czy zastosowac ? Pokrywa z tworzywa abs odpada w 100 % , ponieważ wygląda jak wygląda i aby zamontować dodatkowe oświetlenie budowa jej często w tym przeszkadza. czy może zlecić jakies firmie zrobienie pokrywy na wymiar ? czy może zrobić ją samemu np. rama z drewna/sklejki a środek z tworzywa lub tez innej sklejki/ tworzywo/ aluminium? czy może nie bawić się w pokrywy i zamontowac belke oświetleniową ? 

co do oświetlenia, zastanawiałem sie nad zamontowaniem ledów, docelowo bym chciał mieć te min 0,4w/l ( + CO2 oczywiście Smile ). i teraz pytanie czy kupić gotowe zestawy led znanych firm czy też może pobawić sie samemu i zrobić oświetlenie w klapie używając pojedynczych diód czy też pasków led z min ip67 ? czy tak jak wyżej napisalem usunąc pokrywę i zamontowac belke ? 

Z góry dziękuje za wszelaką pomoc !! Smile 


Piotrek

Link to comment
Share on other sites

Gotowe pokrywy z tworzywa nie są takie złe. Obecnie wiele firm oferuje zestawy z takimi pokrywami z zainstalowanym oświetleniem LED i wygląda to bardzo estetycznie.

Problem zaczyna się wtedy gdy planujesz akwarium roślinne i fabryczne oświetlenie jest niewystarczające. Natomiast jeśli ma to być akwarium biotopowe z ewentualnie niewymagającymi roślinami (Microsorium, mchy, zwartki), to nic nie trzeba zmieniać, wystarczy to co jest w pokrywie.

 

Zawsze możesz samemu zrobić pokrywę, tak ja tutaj: 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...