Jump to content

Zbrojniki ale jaki?

Oliwinek
 Share

Recommended Posts

• 3 weeks later...

Dawaj mu specjalne tabletki dla zbrojników. Możesz też dawać kaszę manną z jajkiem, ziemniaka, z warzywami poeksperymentuj - mój nie chciał sałaty ani marchewki, ale wcinał surowy chrzan. Z tego, co pamiętam, to kurczaka gotowanego też jadł. Teraz mu nic takiego nie smakuje, wcina same tabletki. 

Edited by Dzierzka666
  • Thanks 1

Tabletki mamy hikari algae wafers dostają to i płatki które jedzą inne rybki, glonojady dostają ogorka, ale on się go chyba nie łapie. Powiedz mi bo one niby lubią warzywa, ale to co czytam w internecie to czasem mnie przeraża gotowac/nie gotowac? wyciągać z baniaka po godzinie?🤔

Ja swojemu zawsze wrzucałam wieczorem, po zgaszeniu światła. Wyciągałam rano, jeśli coś zostawało (bardzo rzadko).  Marchewkę gotowałam, może dlatego nie chciał jeść...chrzan wsadziłam do akwarium, ponieważ to jest podobno dobry środek odkażający wodę - był surowy, glonek przyssał się do niego i tarł, choć chyba zaskoczony był ostrym smakiem :) ogórka również nie jadł. Tabletki daję z Tropicala "Green Algae Wafers", ponieważ one najwolniej rozpuszczają się w wodzie, również w nocy. Płatki rybom podjada, kiedy nie daję mu tabletek. Ziemniaka również gotowałam - wszystko bez soli, a ziemniaki były jego ulubionym daniem (oprócz kaszy manny ugotowanej z jajkiem). Od paru lat nie tyka tego - może za dużo w warzywach jest już chemii i pestycydów :( 

• Thanks 1