Skocz do zawartości

Glony i utrzymanie parametrów wody


beata.ns
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Od jakiegoś tygodnia może więcej zauważyłam w moim akwarium zielone nitkowate glony na całych roślinkach i ściankach akwarium. Do tej pory roślinki ładnie się rozrastały, od momentu zakupu(2 miesiące temu) niektóre dwukrotnie zwiększyły swoją wysokość, teraz wzrost stanął w miejscu i pojawiły się te glony. Nie stosowałam żadnego nawożenia do tej pory, ostatnio co parę dni zastosowałam węgiel w płynie, ale było to dosłownie kilka razy.

Akwarium mam 72 l (60x30x40cm) zalane 2,5 miesiąca temu. Podłoże bazalt. Ozdoby: kokos i skałka
Świetlówka Sera Plant Color 15 W (czerwono-niebieskie). Świecę 13-16 godzin.

Roślinki kupiłam od akwarysty który twierdził że są łatwe w hodowli do zbiornika 50 litrów: Pogostemon Helferi 1 szt,Hydrocotyle japan 3 szt,Hedyotis Salzmanii 1 szt,Ceratophyllum demersum 5 szt,Najas Guadalupensis 1 szt,Cryptocoryne Wendtii Tropica 1 szt,Hygrophila Polysperma 1 szt,Heternatera zosterifolia 3 szt,Rotala red 8 szt,Limnophila Sessiliflora 5 szt,Hygrophila Polysperma Rosanerving 1 szt,Hydrocotyle Leucocephalla 1 szt,Rotala colorata 5 szt,Rotala indica 15 szt,Mech Willow moss 10 szt,Mech Christmas moss 30 szt,Phoenix moss 5 szt,Riccia fluitans porcja,Subwassertang porcja

Rybki:10x neon Inessa, 5x danio, 2x przeźroczka, 1x gupik Endlera, 2x gupik, 1x bojownik, 2x zbrojnik(12 i 5 cm).

Filtr kubełkowy eheim.

Ryby karmię 3 razy dziennie pokarmem suchym płatkowym HSaqua, zzwyczaj po kilku min wszystko zjadają.

Moje parametry w akwarium na drugi dzień po podmianie wody(test paskowy Tetra 6 w 1) : azotany 34 mg/l, azotyny 0,7 mg/l, twardość ogólna 9°DH, twardość weglanowa 19°dH, pH 7,9. Chlor 0,1 mg/l, CO2 8 mg/l (z tym że nie wiem skąd ten siódmy parametr wylicza).
Podmiany wody robię raz w tygodniu 10 litrów, 2 dni temu wymieniłam 20 l wody po 2 tyg od ostatniej podmiany.
Próbowałam stosować preparat Aquacid ph minus przy dwóch ostatnich podmianach wody to spadło pH ale na drugi dzień znów wracało do wartości około 8. Proszę o rady co w mojej sytuacji mogę zrobić by pozbyć się tych glonów i by wyrównać te parametry. Z góry dziękuję za pomoc.

20190504_100904.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...