Jump to content

Słaby wzrost roślin


 Share

Recommended Posts

Witam, przechodząc do rzeczy:

Akwarium 72 litry, oświetlenie 2 x 14W, filtr Turbo 500, grzałka 100W, aktualne Ph to 7,5, twardość wody jest dość wysoka.

Planuje restart ponieważ, a właściwie założenie od nowa, ponieważ akwarium trochę się zapuściło z braku czasu. Ryb aktualnie mam 4, bo od pewnego czasu już nie kupuje nowych tylko czekam aż dożyją swoich dni. W planach mam zrobić tak:

Sprzęt bez zmian, podłoże ziemia ogrodowa+czarny żwir, aranżacja korzenie i kamienie+ mech na to i oczywiście rośliny i to o nich będzie post.

Moje rośliny aktualnie to jakiś mech, dwie kryptokoryny na środku akwarium i z tyłu kryptokoryna aponogetonowa. Na te rośliny nie narzekam, rosną super aż zbyt dobrze... problem jest z każdą inną rośliną. Mam bacopę w akwarium, rosła pięknie do momentu kiedy ją podciąłem, teraz zmarniała. Nurzaniec jest wsadzony ale stoi w miejscu i nie rośnie, a inne rośliny jeśli były kiedyś wsadzone to albo marniały albo rosły z prędkością 1-2 cm na kilka miesięcy. W czym problem? Nie wiem, używałem kulek glinianotorowych, soli i żelaza od tropicala. Niezbyt to pomagało, bo i tak rośliny nawet jak się utrzymywały to nie rosły, albo rosły z prędkością dosłownie 1-2 cm na kilka miesięcy. Nie mam wygórowanych marzeń. Po restarcie chciałbym trawniczek z parvuli, nie jakiś ogromny i piękny, ale taki no w miarę. Jakąś inną roślinę na środek oprócz kryptokoryny i prawdopodobnie jakąś czerwoną wysoką roślinę (nie znam gatunku) na tył i nic więcej...

Nie chce robić własnej bimbrowni, używać wody i filtrów RO. Jestem otwarty na sole, nawozy w normalnej cenie ( zaczynam studia) i  znalazłem ostatnio CO2 w butli 1000 ml z dyfuzorem za 15 zł, więc może to by się nadawało? Nie chce żadnych bajeranckich roślin za miliony tylko coś innego oprócz kryptokoryny i mchu i żeby to rosło, a nie stało w miejscu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...