Skocz do zawartości

Zdychają rybki


sandra22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moje ryby zatruły się amoniakiem. Zdechło wiele ryb zanim zdążyłam to zauważyć (nie było mnie w domu). Od razu po wyłowieniu martwych ryb przeniosłam je wszystkie do innego zbiornika z nową wodą. W akwarium ogólnym podmieniłam 75% wody, zamówiłam też bakterie nitryfikacyjne, i tu pojawia się pytanie. W tamtym zbiorniku dalej ryby zdychały, jak już myślałam że wszystko jest okej to nagle zdechły mi 4 kolejne rybki, co mam zrobić? Czy one mogą zarażać siebie nawzajem? Ryby nie wykazują żadnych oznak choroby, są tak samo energiczne i apetyt również jest taki sam.

Temperatura 25 stopni

Obsada:

4 fantomy

2 zbrojniki niebieskie

5 gupików (+6 maluszków w kotniku)

6 molinezji

1 bocja

2 platki

Parametrów wody nie znam i nie mam możliwości kupić testów bo do najbliższego zoologicznego mam 80km. A myslalam ze te ryby już przezyja bo nie maja zadnych oznak chorób, dlatego nic nie zamawiałam. 

Rosliny:

anubias, bakopa drobnolistna, i jeszcze jakaś której nazwy nie znam. 

Zdechła mi ogromna ilość ryb i ja już naprawdę nie wiem co mam robić.

Akwarium

ogolne (112l)

te w którym ryby teraz siedzą 70l

Boje się, że zanim tamte akwarium dojrzeje to wszystkie ryby mi padną, pomocy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...