Jump to content
_yeahbunny_

Kiedy przenieść kotną samice mieczyka?

Recommended Posts

Witam posiadam samicę mieczyka w ciąży (widoczna "plamka brzemienna"). Kiedy przenieść ją do osobnego zbiornika, a może już ją przenieść? Nie jest zbyt gruba ale plamka wskazuje na ciążę. 

IMG_20190307_202823.jpg

IMG_20190307_202751.jpg

Przenosiłem zawsze jak widziałem, że mamuśka zaczyna się pokładać na liściach, chować w kącie itp dość nienaturalne zachowania :) 

Godzinę temu, AkwaMichu napisał:

Przenosiłem zawsze jak widziałem, że mamuśka zaczyna się pokładać na liściach, chować w kącie itp dość nienaturalne zachowania :) 

U mnie pływa po całym akwa i ma duży apetyt a teraz pływa jakaś przymulona przy dnie. Czyli jak coś to mam ją przenieść jak przytyje i będzie sie nienaturalnie zachowywać ? A jak zacznie się poród to mogę ją przenieś czy potem sam narybek przenieść?

1 godzinę temu, AkwaMichu napisał:

siedzi w roślinach i je obgryza a wczoraj i jeszcze wcześniej pływała prawie cały czas z samcem i bardziej rzwawo

chciałem filmik wstawić ale sie nie da xd 

boje sie że zacznie rodzić w akwa ogólnym i nic z narybku nie wyjdzie

Edited by _yeahbunny_

1 godzinę temu, AkwaMichu napisał:

teraz przy odbycie pojawiła się jej czarna kropeczka i to na 100% nie jest kupa bo kupe właśnie robi 😆😆😆

Przepraszam, ale poszedłem spać dzisiaj miałem pracę na 6 rano do wieczora :) jak zakończyła się sytuacja? Pozdrawiam 

Znowu zaczęła normalnie pływać, najczęściej pływa z samcem ale widać że zaczyna lekko tyć. Myślę że dopiero za jakiś tydzień zacznie rodzić. Pozdrawiam 

A ile urodzi młodych za pierwszym razem? Bo za bardzo nie wiem, ponieważ pierwszy raz będzie mi się mieczyk kocił, wcześniej tylko gupiki.

Ciężko powiedzieć, róznie to może być, zależy od danej samiczki :) Od kiedy zauważyłeś, że jest kotna? Ciąża trwa do 5 tygodni :)

No właśnie problem w tym,że nie wiem od kiedy bo ja ją jakiś tydzień temu kupiłem i już była kotna 😁

Gdybym wiedział to bym był trochę spokojniejszy i bym mniej więcej wiedział kiedy się zacznie i kiedy przenosić

Zaparz sobie melisy jak jesteś niespokojny. ;)

A rybę zostaw w spokoju, jak się okoci to się okoci.

I używaj opcji edytuj, bo nazbierasz punktów i zostaniesz wy_yeahbunny_...

6 godzin temu, ahr napisał:

Zaparz sobie melisy jak jesteś niespokojny. ;)

A rybę zostaw w spokoju, jak się okoci to się okoci.

I używaj opcji edytuj, bo nazbierasz punktów i zostaniesz wy_yeahbunny_...

Dziękuję za radę 😉