Skocz do zawartości

Zakłaanie zbiornika 160l LT


Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegów i koleżanki. Mam na imię Mateusz jestem nowy na forum.

 

Mam w planach założenie nowego akwarium poniżej napiszę wszystkie parametry wielkości itd. Wiele czasu spędziłem nad czytaniem postów, artykułów i oglądaniu filmów tematycznych na YT lecz nurtuje mnie pytanie czy wszystko co zaplanowałem zrobić będzie ze sobą współgrać i dlatego też prosił bym o podpowiedzi abym mógł uniknąć błędów.

 

Zbiornik który posiadam ma pojemność 160l (100x40x40)

oświetlenie podstawowe w pokrywie 2x30W juwel day lite

Filtracja aquael midikani 800

 

Zbiornik będzie budowany jako LT

Oświetlenie chce rozbudować o 2 belki które będą zamocowane pod pokrywą będzie na każdej z nich 7 power led full spectrum i 8 power led 8500k w sumie 14 FS i 16 8500k. te belki będą wspomagały standardowe 2x30w

 

W filtracji zostanie midikani 800 i zostanie dołożony napowietrzacz.

 

Jako podłoże chcę zastosować ziemię ogrodową i piasek. ziemia będzie tyko na 70% dna zbiornika 30% będzie to piasek. Ziemia będzie przykryta siatką tynkarską i średnim żwirkiem oraz na sam wierzch chce nasypać żwirku kwarcowego czarnego 2-3mm ( dla estetyki podoba mi się czarne dno a ze mam dużo zwykłego żwiru chce na tym zaoszczędzić) Czy to będzie dobre rozwiązanie ? nic się nie będzie złego działo jeżeli na żwir który będzie na ziemi ogrodowej nasypię jeszcze warstwę czarnego drobniejszego żwiru??

 

obsada: 30x neon innesa, 4x kosiarka, 1+1 pielęgnica kakadu, 1+1 pielęgnica ramireza, 10x brzanka sumatrzańska, kilka sztuk ślimaków oraz kilka sztuk krewetek (choć nie koniecznie)

 

Bardzo proszę o wypowiedzi w celu pomocy zwłaszcza jeśli chodzi o podłoże.

Z góry dziękuję.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...