Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie platki


ViteqX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dwóch miesięcy posiadam akwarium. Przeszedłem już przez ospę rybią i wszystkie ryby były zdrowe aż do przedwczoraj. Zauważyłem że jedna z platek dziwnie się zachowuje. Pływa głową w dół, zwykle siedzi w miejscu w jakiejś kryjówce i macha tylko płetwami piersiowymi. Jeśli już się przemieszcza to właśnie głową w dół i bardzo chwiejnie. Wygląda też na to, że ma uszkodzoną płetwę ogonową. Temperatura wody to na grzałce: 30 a na termometrze 26. Posiadam 3 platki (pozostałe 2 zdrowe), Bojownika, 2 Molinezje + jedna mała, 4 gurami mozaikowe, 3 gupiki i otoska. Akwarium 105l oświetlenie LED 2 belki łącznie 26 W ok. 9 godzin dziennie. Filtr wewnętrzny i zewnętrzny. Napowietrzanie chodzi cały czas na 2 kostki. Karmię różnymi płatkami, tabletkami od czasu do czasu i mrożoną ochotką. Wodę podmieniam co tydzień. Stosuję CO2 w płynie i nawozy: żelazo, węgiel i uniwersalny. Bardzo proszę o pomoc. Gdy próbowałem zrobić zdjęcie chorej uciekła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojownik jest MEGA spokojny. Zwykle pływa sam gdzieś pomiędzy roślinami. Już prędzej molinezje, które zaczepiają gupiki. Ochotkę rozmrażam. Być może to przez ospę. Martwię się, że to przeniesie się na inne ryby. Zauważyłem, że rybcia pobiera pokarm z dna akwarium. Mam jeszcze jedno pytanie: Na początku miałem 2 molinezje. Po miesiącu ujrzałem jedną sztukę narybku, która cały czas rośnie. Sądzę, że została przyniesiona razem z rybami, ale nie jestem pewien. Jutro wyślę zdjęcia platki. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim powinno się znać parametry wody takie jak pH, GH, KH. Może być wiele przyczyn takiego zachowania się ryb jak w przypadku twojej platki.  Poczytaj np: o problemach z pęcherzem pławnym, poszukaj także informacji o Hexamitozie i porównaj z objawami u twojej rybki. Moim zdanie chorą rybę powinno się odizolować od innych, zapewniając jej optymalne warunki jaki dany gatunek wymaga, zdiagnozować prawidłowo chorobę i podjąć odpowiednie leczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...