Skocz do zawartości

[60l] ogólne


Daniela
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Chciałam przedstawić wam moje akwarium po reaktywacji, niestety z poprzedniej wersji przetrwały tylko rośliny - mikrozorium ;)

oświetlenie - 1x15W
filtracja - aquael fan-1 plus z napowietrzaczem
grzałka z termostatem 50 W
technika CO2 - brak
parametry wody - jeszcze nie sprawdzone, zbiornik zalany dopiero od kilku dni
nawozy - brak
dekoracje - korzenie x2, skałki x7
tło - planuje czarne
żwir - drobny(na przodzie) i grubszy(z tyłu) kwarcowy

rośliny :

mikrozorium oskrzydlone x 4 (wychodowane z malutkiej sadzonki :) )
kabomba x 2
ludwigia arcuata x 1
nurzaniec x 1

obsada planowana :

pielęgniczka ramireza 1+1
neon inessa 10
kiryski panda 5
krewetki red cherry 3

Myślicie, że odpowiednia na ten zbiornik?

ps. mam słaby aparat więc woda wyszła w troszke białawym kolorze, w rzeczywistości jest ok ;)

post-2705-13685156192409_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmnn nie wiem czy nie za dużo mi się zrobi tych roślinek... Akwa wbrew pozorom jest niewielkie w dodatku profilowane...a chciałam żeby kiryski miały fajną plaże :) Co byście ewentualnie małego doradzili na ten pierwszy plan i w którym miejscu? Bo nie chciałabym zasłonic korzeni - planuje je obsadzić mchem gdzie niegdzie :)

 

Fajnie, że sie podoba :)

 

Przyznam szczerze, że wszystko to zasługa forum. Poprzednia wersja akwa była zupełnie nie przemyślana i robiona na łapu capu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glosia , saggittaria chociaż przy tym oświetleniu to bym na jakiś super efekt nie liczył :(. MOze eloucharis ?

POgrzeb troszkę a na pewno coś znajdziesz. Na drugi plan by mi tutaj pasowała Echindorus tropica lub inna zabienica, albo cryptocoryna wendetti green ale lepiej red

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to żeście mnie zdziwili, że nie zgniją :D A ja tak walczyłam żeby łądnie odzielić gruby od drobnego żwirku :P w takim razie dosadze coś małego na przód :) O dodatkowej lampie tez myslałam tylko musze poczytać jak ja wmontować w pokrywe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam po przerwie :)

 

Dziś się zarybiliśmy ;)

W akwa zagościły:

1+1 Ramireza złota

8 Neon Inessa

2 Kirysek lamparci/siatkowany (mam rozbierzne info ;) ) dokupie jeszcze 3 bo dziś funduszy zabrakło ;)

 

Póki co Kiryski szaleją, Ramirezki schowały się w roślinach a neonki jak to one pływaja sobie jakby nigdy nic :)

 

Co do roślinek Ludwigia i nużaniec mi marnieje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1x15W ale szczerze nie wyobrażam sobie włożyć narazie więcej. Mieszkam w domu, który latem potwornie się nagrzewa i nieźle sie juz nawalczyłam z akwa żeby uzyskać 25-26stopni bo rosła do 30 :roll: Mam wiatraczek no i butelki zamrożone 2 razy dziennie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, wszystkie widoczne mikrozoria są wychodowane z jednej małej sadzonki w tym akwa ;)

 

Jak więc sugerujecie rozwiązać problem takiego ciepłego domu i nagrzewania się wody z 2 świetlówkami 8-) ?

 

nie koniecznie swietlowek i nie koniecznie grzejace sie ;) . Ja np. w najblzszym czasie planuje dolozenie 15w-owej zarowki energooszczednej + odblysnik (wszystko dzieki mei. Stokrotne dzieki :D )

 

Plusy

 

+nie nagrzewa wody

+ Zadnych statecznikow itp. nie potrzeba

+ Male koszty '' produkcji''

 

Minusy

 

-Swieci troszku hmm punktowo,ale dzieki mei wiem ze z gladkim odblysnikiem (np. z folii dostepnej w skrepach budowlanych) wszystko sie da wyregulowac.

-poza tym brak ;)

 

O akwarium :

 

Ladnie zaroslo ale caly czas brak 1 i 2 planu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no np taki jak mam w obudowie 30cm może by schłodził akwa ;) a i tak potrzebny zasilaczyk ;)

 

kostki lod ,butelki wypełnione lodowatą wodą ,zmniejszenie oświetlenia ,nie otwieranie okien podczas upału ;)

 

a żarówka energooszczędna to nie to samo co świetlówka akwarystyczna ,inne widmo światła.

przy tej samej emisji światła pewnie emituje tyle samo ciepła ,wynika tak z praw fizyki ;)

w takiej żarówce też znajduje się trochę techniki np. starter ,ale jest odrazu w jedej obudowie gotowe ;)

ale lepszy ryc niż nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ladnie zaroslo ale caly czas brak 1 i 2 planu.

co ładnie zarosło? gdzie Ty to widzisz??

a do tego sama napisała że roślinki marnieją

ech

Atreyu zmniejszenie oświetlenia to nie jest dobry pomysł ;)

 

nie zmniejszenie ;)

po prostu polecam świetlówki akwariowe zamiast żarówek energooszczędnych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...