Skocz do zawartości

Wybór filtra do akwa 85L


Rekomendowane odpowiedzi

Witam niedługo będę nabywał akwarium 84l i chciałbym się was poradzić odnośnie zakupu filtra.Każda propozycja jest do rozważenia, ale nie ukrywam, że wolałbym filtr zewnętrzny.Zależy mi także na tym by był bardzo cichy, a wręcz niesłyszalny. Cena do około 100zł jak będzie ciut więcej to się nic nie stanie.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Poszukaj na aledrogo używanego eheim-a 2213 lub słabszy 2211 . W tej cenie powinieneś coś znaleźć . Mam 2213 i od czasu jak go podłączyłem uważam że nie warto bawić się w półśrodki . 2213 jest do akwa 150 l , ale spokojnie , lepiej mieć nad filtrację niż potem kombinować co zrobić gdy jest jej za mało ;) . Warto dać troszkę większy filtr , a wylot deszczownicy skierować na szybę . Jeżeli nie kubełek to może kaskada , np: aquael fzn-3 , do akwarium 80-300 l , ma możliwość regulacji siły strumienia wody , dużo miejsca na wkłady . Za tą kasę kupisz nowy . Filtr warty uwagi !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w grę wchodzi tylko nowy sprzęt to nie masz co się za dużo zastanawiać , według mnie pozostaję ci fzn-3 .

z tym, że użytkownik chce mieć filtr zewnętrzny, ale najlepiej niesłyszalny... natomiast FZN-3 to kaskada i do najcichszych nie należy...

 

ja polecam to ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Wężyka z kostką , dyfuzorem itp raczej nie kleisz do akwa silikonem ;) ,Możesz wyciągnąć , co2 jest bezwonnym gazem i nie otrujesz się od tej ilości gazu jaka się w nocy wydostanie do pokoju , jak chcesz się jeszcze o to zapytać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hey

Wybór filtra padł na mini kani 120, lecz mam pytanie odnośnie napowietrzania przez ten filter (inne np.wewnętrzne posiadają deszczownie) i czy będę zmuszony do zakupu brzęczka czy da się inaczej to rozwiązać?Proszę o jakieś sugestie i rozwiązania.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli dobrze ustawisz końcówkę filtra to woda będzie napowietrzana poprzez jej ruch. Innym rozwiązaniem jest też dokupienie deszczowni (14 zł) bądź jej własnoręczne wykonanie (ach ta satysfakcja ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam mini kani 80 pewnie to samo będzie w 120 w pojemniku od góry jest jakaś wata i przepływ wody próbuje zassać ją do wylotu przez co zmniejsza obszar filtracji i punktowo się zapycha. Przydałby się tam jakiś separator który utworzyłby zbiornik górny coby woda zbierana była z całej powierzchni. Ciekawi mnie jakie jest rozwiązanie w innych filtrach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zamiar zabrać się jutro za składanie akwa.Wszystko skompletowane.

Filtr posiadam mini kani 120 jak w opisie i będę zakładał również bimbrownie i teraz takie moje pytanko.

Czy będę potrzebował napowietrzacz do takiego zestawu?Gość w sklepie akwarystycznym stwierdził że jest to niepotrzebne ponieważ:

1 Filtr ustawić aby napowietrzał

2 Roślinki będą napowietrzać przy bimbrowni intensywniej

 

Czy koleś miał racje? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...