Skocz do zawartości

Przetlenienie wody


Joker92
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 
Jestem początkującym akwarystą dlatego chciałbym Was prosić o pomoc. Posiadam akwarium ~70L i ostatnio zauważyłem, że ryby zaczynają pływać tuż przy powierzchni wody, zapytałem się Pana ze sklepu akwarystycznego czym to możne być spowodowane. Powiedział, że woda może być za słabo napowietrzona.
Do napowietrzania używałem kamienia oraz pompki napowietrzającej Tetratec APS 100. Z tego kamienia leciały bardzo duże bąble powietrza. Przedwczoraj zrobiłem dyfuzor z gałązki lipy i strzykawki. Ryby zaczynają już pływać po dnie, ale zastanawia mnie czy można takie akwarium "przetlenić", ponieważ bąbelki z tego dyfuzora rozchodzą się po całym akwarium. 

PS. Wiem, że ten wężyk mogłem schować pod kamienie, ale chciałbym się również dowiedzieć czy taki "napowietrzacz" wystarczy do takiego akawarium? 
 

IMAG0550.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jest tam za dużo tych bąbelków, wybijają one CO2 potrzebne dla roślin. Kup zaworek i troszkę zredukuj. Nie występuje coś takiego jak przetlenienie, wieksza ilość tlenu się po prostu nie rozpuści w wodzie w danej temperaturze. 

A po drugie to zrób coś z tą obsadą, skalary wymagają minimum 200l wody, a nie 70l i to w takiej zupie rybnej. Poczytaj o wymaganiach tych ryb na seriouslyfish lub innej stronie. Grubawargi syjamskie też wymagają minimum 200l wody, więc też je oddaj. 

Po trzecie nie pytaj jakiegoś pana, który chce zarobić sprzedając ci zestaw do napowietrzania, ja nigdy tego nie stosuję. Ryb jest za dużo i dlatego może być brak tlenu, pozbyj się tych dwóch gatunków i dosadź troszkę roślin. Ludwigia repens raczej tam zniszczeje więc spróbuj ją na coś zamienić. Ile to akwarium w ogóle już ma od założenia? Robisz podmiany wody ? Filtr płuczesz w wodzie zlewanej z akwarium ? W profilu mam bloga i tam w zakładce początkujący masz dużo informacji, które pomogą. Pytaj na forum, a nie kogoś kto chce zarobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 1.08.2018 o 10:15, domus12 napisał:

Kup zaworek i troszkę zredukuj

Zmniejszyłem ilość bąbelków. Teraz głównie napowietrzam wodę 2 filtrami.

 

W dniu 1.08.2018 o 10:15, domus12 napisał:

A po drugie to zrób coś z tą obsadą, skalary wymagają minimum 200l wody, a nie 70l i to w takiej zupie rybnej.

Zmieniłem akwarium na 140L. Posiadam jednego skalara i 2 Grubowargi syjamskie.

 

W dniu 1.08.2018 o 10:15, domus12 napisał:

Ile to akwarium w ogóle już ma od założenia? Robisz podmiany wody ? Filtr płuczesz w wodzie zlewanej z akwarium ?

Tamto akwarium od założenia miało około 2 miesięcy. Podmiany wody robię co tydzień w ilości 20% odstaną wodą, a filtr płucze co tydzień lub półtora w zależności od jego "zabrudzenia" zlaną wodą z akwarium.

 

PS. Dlaczego Ludwiga tam niszczała ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To 140l to i tak zdecydowanie za mało jak na skalary i grubowargi po co trzymać je w takich ilościach, jak jest dostępnych tyle pięknych mniejszych gatunków różnych ryb jak np. prętniki karłowate. Molinezje, neony i razbory to nie najlepsze połączenie, spróbuj oddać molinezje i np. możesz kupić harem prętnika. Akwarium będzie ładne, a rybom będzie się dobrze żyło.

To jest roślina czerwona, wymaga naprawdę dużo światła, fosforu i CO2. U mnie bez CO2 marniała.

Edytowane przez domus12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...