Skocz do zawartości

Joker92

Użytkownik
 • Zawartość

  4
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0

O Joker92

 • Tytuł
  Przechodzień
 1. Joker92

  Molinezja złota

  Witam. Chciałbym się dowiedzieć od Was czy ta molinezja jest kotna lub czy coś jej nie jest? Ostatnio widziałem jak samiec podpływał do niej i jakby pyszczkiem dotykał jej tyłka.
 2. Witam. Dzisiaj podczas karmienia rybek zauważyłem, że mieczyk ma biały pyszczek. Proszę Was o pomoc co to może być. Znajomy powiedział, że to może być pleśniawka.
 3. Joker92

  Przetlenienie wody

  Zmniejszyłem ilość bąbelków. Teraz głównie napowietrzam wodę 2 filtrami. Zmieniłem akwarium na 140L. Posiadam jednego skalara i 2 Grubowargi syjamskie. Tamto akwarium od założenia miało około 2 miesięcy. Podmiany wody robię co tydzień w ilości 20% odstaną wodą, a filtr płucze co tydzień lub półtora w zależności od jego "zabrudzenia" zlaną wodą z akwarium. PS. Dlaczego Ludwiga tam niszczała ?
 4. Witam. Jestem początkującym akwarystą dlatego chciałbym Was prosić o pomoc. Posiadam akwarium ~70L i ostatnio zauważyłem, że ryby zaczynają pływać tuż przy powierzchni wody, zapytałem się Pana ze sklepu akwarystycznego czym to możne być spowodowane. Powiedział, że woda może być za słabo napowietrzona. Do napowietrzania używałem kamienia oraz pompki napowietrzającej Tetratec APS 100. Z tego kamienia leciały bardzo duże bąble powietrza. Przedwczoraj zrobiłem dyfuzor z gałązki lipy i strzykawki. Ryby zaczynają już pływać po dnie, ale zastanawia mnie czy można takie akwarium "przetlenić", ponieważ bąbelki z tego dyfuzora rozchodzą się po całym akwarium. PS. Wiem, że ten wężyk mogłem schować pod kamienie, ale chciałbym się również dowiedzieć czy taki "napowietrzacz" wystarczy do takiego akawarium?
×