Skocz do zawartości

domus12

Użytkownik
 • Zawartość

  77
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  2

Ostatnia wygrana domus12 w dniu 29 Czerwiec 2018

Użytkownicy przyznają domus12 punkty reputacji!

Reputacja

2

O domus12

 • Tytuł
  Bywalec

Kontakt

 • Strona WWW
  akwarystykanowoczesna.blogspot.com

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

270 wyświetleń profilu
 1. domus12

  Kiryśnik czarnoplamy

  Ryby trzymają się bardzo dobrze i żyją w zgodzie
 2. domus12

  Jaka roślina

  Pistia, Anubias i inne rośliny o szerokich liściach.
 3. Co najczęściej nabywacie do swoich akwariów ?
 4. domus12

  Obsada do akwarium-totalny świeżak

  Zobacz w profilu mam bloga i tam będą linki albo kontakt pw.
 5. domus12

  Obsada do akwarium-totalny świeżak

  Osobiście polecałbym swoje testy wszystkie oprócz NO2 są oparte o tą samą metodę co te zooleka. No2 mam taką metodę jak np. sera
 6. domus12

  Obsada do akwarium-totalny świeżak

  Możesz też kupić od razu test na gh, no3, no2
 7. domus12

  Obsada do akwarium-totalny świeżak

  Odsprzedaj testy komuś komu się przydadzą, one nie są złe, tylko po prostu nie odpowiednie do naszej dziedziny i XXI wieku. Czy test GH jest ci potrzebny, raczej chyba nie, zbadaj kranówkę kropelkowymi testami pH i KH, później obniż je szyszkami olchy i liśćmi dębu. W przypadku zbyt dużego pH, także GH będzie duże, tutaj nie ma jakiś dziwnych sytuacji, gdy pH będzie powyżej 7,5 to raczej przyda się filtr RO, ale to już od ciebie zależy, wtedy test na GH się przyda.
 8. domus12

  Obsada do akwarium-totalny świeżak

  Wydaje mi się, że obsada jest dobrze dobrana. Reszta wszystko okej, jakie światło ? Ten test wyrzuć, testy paskowe się do niczego nie nadają, sprzedaję na pH po 8 zł test kropelkowy. Ale na początek sprawdź wodę na stronie twoich wodociągów, w zależności od rejonu w Polsce pH wody jest różne. Później sprawdź pH w akwarium. Co do testów to kup jeszcze na NO3 i NO2. Poczytaj o cyklu azotowym, postaraj się więc o część wody z innego akwarium i wykręć gąbki z innego filtra w działającym akwarium lub zastosuj bakterie ze sklepu, szczególnie te działające jak np. AZOO czy Microbe-Lift.
 9. domus12

  Przetlenienie wody

  To 140l to i tak zdecydowanie za mało jak na skalary i grubowargi po co trzymać je w takich ilościach, jak jest dostępnych tyle pięknych mniejszych gatunków różnych ryb jak np. prętniki karłowate. Molinezje, neony i razbory to nie najlepsze połączenie, spróbuj oddać molinezje i np. możesz kupić harem prętnika. Akwarium będzie ładne, a rybom będzie się dobrze żyło. To jest roślina czerwona, wymaga naprawdę dużo światła, fosforu i CO2. U mnie bez CO2 marniała.
 10. domus12

  Przetlenienie wody

  Jak dla mnie jest tam za dużo tych bąbelków, wybijają one CO2 potrzebne dla roślin. Kup zaworek i troszkę zredukuj. Nie występuje coś takiego jak przetlenienie, wieksza ilość tlenu się po prostu nie rozpuści w wodzie w danej temperaturze. A po drugie to zrób coś z tą obsadą, skalary wymagają minimum 200l wody, a nie 70l i to w takiej zupie rybnej. Poczytaj o wymaganiach tych ryb na seriouslyfish lub innej stronie. Grubawargi syjamskie też wymagają minimum 200l wody, więc też je oddaj. Po trzecie nie pytaj jakiegoś pana, który chce zarobić sprzedając ci zestaw do napowietrzania, ja nigdy tego nie stosuję. Ryb jest za dużo i dlatego może być brak tlenu, pozbyj się tych dwóch gatunków i dosadź troszkę roślin. Ludwigia repens raczej tam zniszczeje więc spróbuj ją na coś zamienić. Ile to akwarium w ogóle już ma od założenia? Robisz podmiany wody ? Filtr płuczesz w wodzie zlewanej z akwarium ? W profilu mam bloga i tam w zakładce początkujący masz dużo informacji, które pomogą. Pytaj na forum, a nie kogoś kto chce zarobić.
 11. domus12

  60 - Gupik + Neon +?

  Z reguły nie łączymy tych dwóch gatunków gdyż gupiki lepiej czują się w lekko podniesionym pH (7,5), neony wolą kwaśną wodę z dodatkiem związków humusowych. Ja jednak zostawiłbym je z neonami i dodał np. 5 kirysków. Najlepiej też żeby podłoże nie było większe niż 3 mm (piasek)
 12. domus12

  Restart Akwarium/rybia ospa

  Z tego co wiem przydałaby się większa długość dla nich, ale to już kwestia tego że jeśli mają te kilka to troszkę szkoda oddawać. Może lepiej wypowie się ktoś, kto je dłużej je hodował.
 13. domus12

  Restart Akwarium/rybia ospa

  60l może być zbyt małym akwarium na mieczyki i molinezje. Lepiej zaopatrzyć się w coś powyżej 100l.
 14. domus12

  Restart Akwarium/rybia ospa

  Na rybią ospę polecam kordon ich attack, jest naturalny i sobie poradzi, leki w przypadku tak prostej do wyleczenia choroby i pospolitej choroby nie mają na dzień dzisiejszy już sensu użycia. Przydałaby się korekta obsady o usunięcie mieczyków i molinezji, które w ogóle nie pasują do innych ryb. Podnoszenie temperatury,przy tej obsadzie jest bez sensu, narazi tylko ryby na stres, choć na upartego można próbować ostrożnego podnoszenia temperatury.
 15. domus12

  Testy akwariowe

  Posiadam już całą serię testów, mianowicie pH, KH, NH4/NH3, dodatkowo teraz NO2, NO3, PO4 i od dziś jeszcze na krzemiany - SiO2. Zapraszam do kupna, ceny niskie, a zostało ich jeszcze dużo. Jeśli ktoś nie wierzy w ich dokładność, to proszę sprawdzić ich porównanie. Jeśli ktoś miałby możliwość porównania testów np. na azotany jbl i mój to testy wyślę za darmo.
×