Jump to content

domus12

Użytkownik
 • Content count

  92
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

domus12 last won the day on February 21 2019

domus12 had the most liked content!

Community Reputation

3

About domus12

 • Rank
  Bywalec

Kontakt

 • Strona WWW
  akwarystykanowoczesna.blogspot.com

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

1,010 profile views
 1. domus12

  Obsada 200l/netto 170

  Sprawdź parametry także wody z kranu, ale jeśli chodzi o tak wysokie NH4 i NO2 to ja nie wiem jaka jest jakość tych testów, rok to troszkę mało, więc wątpię w to, że się zepsuły, ale wiadomo, że nigdy nic nie wiadomo Do kompletu tych nawozów jeszcze mikro by się przydało.
 2. domus12

  Pomoc w doborze obsady - 240l

  Witaj, Myślę, że obsada 30-40 neonów i Kilku skalarów (6-8) + piskorki Kuhla byłaby ciekawa i odpowiednia. Sam mam Skalary z Neonami i nigdy nie było problemów z tym, żeby Skalary je zjadły, ale bywa różnie.
 3. domus12

  Filtr Eheim na 375L

  Witaj, nie znam się na Eheimach, ale z autopsji wiem, że mając np. akwarium 200l, to filtr na max 200l nie jest dobry rozwiązaniem, gdyż trzeba go częściej czyścić i mocniej się zapychają węże. Polecałbym wziąć większy.
 4. domus12

  Obsada 200l/netto 170

  Witaj, po pierwsze to nie wiem po co dodałeś kulki gt do substratu ? testy nie wyglądają na zbyt precyzyjne, gdyż 1 ppm NH4+ to troszkę zbyt duża wartość jak na start, czy dodałeś coś do akwarium, by szybciej dojrzało? Poziomu NH4+ i NO2 są tak duże, że na razie, nie ma co myśleć o wpuszczaniu jakichkolwiek ryb, jedynie, że parametry te są winą starego testu. Testy jak rozumiem są kropelkowe? Skąd też tak duże PO4? Dobra, ale przechodzą do sedna, czyli wyboru obsady, to niestety ale te parametry nie nadają się do tej obsady. Już nie mówiąc o tym, że jest to mix różnych ryb z różnych rejonów świata i różnych siedlisk. Lista tych ryb także, na pewno nie odpowiada 200l, wymagane byłoby większe akwarium. Poczytaj troszkę o nich i wybierz jeden gatunek który najbardziej Ci się podoba i coś do niego dobierzemy. Jak akwarium pochodzi już ze dwa tygodnie, to zaopatrz się w nawozy Makro i mikroelementowe, lub poszczególne nawozy: potas, żelazo itp. Jeśli chcesz mogę zrobić na zamówienie pisz priv.
 5. Po pierwsze usuń węgiel aktywny, phosmax, zeolit itp., bo ja nie mam pojęcia po co stosować wkłady wyjaławiające wodę i dozować nawozy. Po drugie usuń stare liście z glonem i te przeżółkłe też. Nawozy także, że tak powiem ogarnij bo jaki jest sens podawania kilku pierwiastków tego samego typu w kilku różnych nawozach - Nie podawaj dodatkowego Ferro+, gdyż żelazo masz już w Classicu, dodatkowy potas też bez sensu. Stosujesz 2ml Macro i Classica? Po trzecie podmieniaj normalnie wodę (30% raz na 7 dni, a nie 10%), a teraz podmień 50% wody. Po czwarte przez następne dni mierz poziom NO3 i PO4. Po piąte zacznij od poznania podstaw akwarystyki, bo te glony to najprawdopodobniej również krasnorosty.
 6. domus12

  Brązwienie Roślin ,

  Najprawdopodobniej brak nawozów, najlepiej zaopatrzyć się w makro i mikro, a na glona zastosować carbo.
 7. domus12

  Ospa?

  Ospa jak nic
 8. domus12

  GUPIK SZYBKO ODDYCHA

  Po pierwsze temat powinien być założony w dziale choroby ryb. Po drugie opisz wszystko w swoim zbiorniku według wzoru: Po trzecie zakładanie 4 tematów o jednym i tym samym jest bez sensu i tylko zaśmieca forum. Po czwarte pH (Nie pha, gdyż pH to skrót od pondus Hydrogenii) mierzymy testami kropelkowymi, bądź ph-metr-em. Po piąte karmniki w czasie naszej nieobecności stosujemy automatyczne, gdyż taki karmnik stożkowy to nie jest karmnik, który wykarmi nasze ryby. Po szóste rybka już chyba nie przeżyje, ale przydało by się jakieś jej zdjęcie. O akwarium należy dbać, ważne są podmiany wody i zapobieganie chorobom.
 9. domus12

  Czy to może być ospa rybia?

  Tak, to jest ospa. Moim zdaniem na ospe najlepszy jest ten preparat kordon ich attack.
 10. domus12

  Molinezja czy gupik?

  Tak, już wiem, dziwne tylko że samica była z samcem molinezji.
 11. domus12

  Jaką mam wodę? (załącznik)

  Tam twardości nie ma podanych, a przy tak dużym ph, to Zbrojnik i Gurami odpadają, jedynie żeby pH obniżać.
 12. domus12

  Jaką mam wodę? (załącznik)

  Dokładnie, tylko akwarium 240l z samymi piękniczkowatymi to nie jest dość ciekawy wybór.
 13. domus12

  Start akwarium 112 L

  Dolanie wody z dojrzałego zbiornika i najlepiej wypłukanie gąbek z filtra nad nowym akwarium znacznie przyśpieszy dojrzewanie akwarium. Posiadam też biostarter, on jeszcze szybciej pozwoli akwarium dojrzeć, proszę o ewentualny kontakt na priv.
 14. domus12

  Jaką mam wodę? (załącznik)

  pH 7,6 jest dość wysokie, więc wodę trzeba by przeprowadzać przez RO dla większości gatunków, albo zająć się akwarium Malawi/Tanganika. Nigdzie tam chyba nie ma informacji o twardościach, a to też by było ważne.
 15. domus12

  Molinezja czy gupik?

  Mam problem ze zidentyfikowaniem gatunku, nie wiem, czy to nie są po prostu mieszańce tych gatunków. Otrzymałem samicę, już w ciąży, która sama przypominała raczej gupika w czarnym ubarwieniu, choć zapewniano kupującego, że to molinezja. Proszę o pomoc w określeniu gatunku.
×