Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam takie pytanie bo kuzyn chce kupic sobie parke bojownika, lecz ma taka obsade

mieczyki,molinezje,danio,miedzik i gupik wiec na moje oko w takiej obsadzie nie powinno byc bojownika ale wole zasiegnac waszej rady. Co o tym sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że będzie obgryzał ogony gupikom.

Bojowniki nie lubią jak inne ryby robią im konkurencję(chodzi o ładne płetwy).

Samiec nie może być z żadnymi rybami innego gatunku. Ja trzymam samicę bojownika z innymi rybkami , chociaż niektórzy piszą że gryzie ona inne ryby.

Nie prawda. Samiec nie może być z drugim samcem(chociaż w dużym akwarium jest to możliwe), a z większością innych ryb może być.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze musi być 1 samiec 2 samice. Inaczej nie ponieważ: 2 Samce się pozabijają a natomiast 1 samiec zamęczy 1 samice.

Chyba że 2 samice wtedy ok.

 

Nie koniecznie. Wszystko zależy od charakteru bojownika. Przykładem jest mój ciućmok ( piękne imię dla bojownika :D ) Straszna z niego ciapa ! Żyje z jedną samicą ( Drugą zamęczyła 1 samica). W tym przypadku zupełnie odwracają się podziały. Samica jak jej się coś nie podoba to odgania samca i inne rybki. Samiec poddaje się bezx walki i zmyka w kąt. To ONA rządzi i nie ma nic do gadania !

Jak widać książkowa wiedza nie zawsze się sprawdza I nie ma na to reguły !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...