Jump to content
AliX219

Glonojad ikra

Recommended Posts

Witam mam akwarium już od jednego roku .Pływają w nim trzy neonki jeden samiec pawiego oczka platek i krewetki (mam zamiar dokupić kilka rybek) no i oczywiście pięć glonojadów z czego dwa to młode i trzy dorosłe.

Chciałem rozmnożyć je dokupując grotę obniżając temp wody i dolewając wody destylowanej. na efekty nie musiałem długo czekać do dwóch dniach zobaczyłem koło groty ikrę ale samiec nie zainteresował się nią i krewetki ją zjadły to było jakieś 2 mies temu.wczoraj zobaczyłem że samiec siedzi w grocie i w środku była ikra 

to było wieczorem ale samiec tą ikrę wyrzucił na pożarcie przez krewetki. następnego dnia inna ikra leżała na dnie dlatego złapałem ją i wrzuciłem do matecznika a sam matecznik dałem koło filtra i mam pytanie czy coś z niej będzie czy jednak nie?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie sądzę. Trudno jest się dogadać glonojadom z tego co wiem. Ja kupiłem specjalnie domek, żeby w spokoju mogły się rozmnażać, ale samiec wolał zostawić ją, albo roznieść po całym akwarium niż zapłodnić. Myślicie, że to wina samca, czy tak trudno je mnożyć?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie zbrojniki się rozmnażały same z siebie, w żaden sposób nie były stymulowane. Wybrały sobie same łupinę kokosa, która wrzucona była do akwarium jako dekoracja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się czy jak już uda mi się rozmnożyć glonojady to czy przyda mi się kotnik. Myślicie, że [...] będzie odpowiedni, czy polecicie mi coś innego? Dzięki za rady :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podłączę się do tematu, u mnie zbrojnik rozmnaża się regularnie, sam, nic nie robię. Przez blisko rok kryjówkę miał za filtrem, średnia to była kryjówka bo o ile za filtrem ikra była bezpieczna to w końcu musiała spaść na dno a to 10-20 cm otwartej przestrzeni pod filtrem no i raz 1 przetrwał, ostatnio 2 a teraz zbrojnik znalazł sobie chyba doskonałe miejsce, pod korzeniem w lekkim zagłębieniu, wydaje mi się że z tej ikry może przetrwać większość... tylko co ja z nimi będę robił, złapać malca w siatkę w zarośniętym akwarium to nie takie chop siup.

 

Zastanawiam się czy nie zlikwidować ten korzeń, teraz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×