Jump to content

Tirpitz

Użytkownik
 • Content count

  21
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Tirpitz last won the day on March 11 2018

Tirpitz had the most liked content!

Community Reputation

1

About Tirpitz

 • Rank
  Świeżak
 1. Proszę o identyfikację trzech roślin: 1) W centrum, ta po po której liściu chodzi zbrojnik: https://zapodaj.net/images/ddb23d70902bd.jpg 2) W centrum o długich ciemnozielonych liściach, dodam tylko że młode liście są całkowicie zielone, nie odróżniam od Cryptocoryne wendtii green, gdy liście są większe to nabierają brązowego/ciemnozielonego koloru.: https://zapodaj.net/images/ae72abc2db13e.jpg Czyżby to była Cryptocoryne wendtii brown? 3) Tu z kolei mamy "drzewko", łodyga jest zielona, podzielona na segmenty: https://zapodaj.net/images/4ef9973d43c8c.jpg
 2. W słowiańskim naturalnym jadłospisie jeszcze w średniowieczu nie było frytek, 100 lat temu nie było kinder jajka a 20 lat temu nie było u nas kebabów... Ryby jedzą mięso, z narybku lub martwych ryb. Naturalna sprawa, jakby im prosiak wpadł do rzeki to też by go oskubały. Kiepskie to argumenty, że jeśli czegoś nie było to nie powinno być
 3. A czemu konkretnie mięso mielone, takie z łopatki wieprzowej nie? Nadmienię tylko że pracuję w handlu i kupuję łopatkę jako blok mięsa i sam mielę, to nie żadne foliowane jedzenie. ...ale mnie naszła ochota ma moje mielone z cebulką, serem żółtym i kawałkami chili.
 4. Oczywiście mięso na mielone, surowe, bez przypraw, skrawki które zostały na stole.
 5. A ja chyba niechcący znalazłem sposób, jak mówiłem po pozbyciu się Skalarów pojawiło się do 20 mieczyków, one już pływają swobodnie ale jakoś tydzień temu pojawiła się kolejna fala młodych, w nocy naliczyłem ze 20. Ale za dnia dałem rybom mielone, jadły aż wióry leciały i chyba im mięsko posmakowało bo teraz non stop rzucają się na młode. Możliwe czy przypadek?
 6. Tirpitz

  Alergia na akwarium?

  Likwidować "na próbę" akwarium nie zamierzam, nie łatwo upchnąć tyle gratów mieszkając w bloku, zresztą pod 140l przebudowałem komodę i do innych celów się ona już nie nadaje. Alergia na pokarm... to przynajmniej wydaje się możliwe do oderwania od większej całości, jak to zweryfikować? Dodam że pokarm trzymam albo w torebkach foliowych z zamkiem (10 rodzajów tabletek), ochotka mrożona w lodówce (aktualnie brak) i suche płatki w słoikach zamykanych z gumową uszczelką... zatem czyżby kontakt 1-3 razy na dobę wystarczał i to bez objawów na skórze, swędzenia po karmieniu itp? Objawy u mnie to suchy kaszel albo swędzenie/drapanie w gardle i próba odkrztuszania gęstej wydzieliny, słabo efektywne odkrztuszanie nawiasem mówiąc, wszystko nasila się przeważnie wieczorami, podczas snu spokój, Właściwie to miałem już rozglądać się za psychologiem, uznając że kaszel jest wynikiem jakiś ukrytych problemów ale badanie krwi wykazało jednak podwyższony poziom parametru który może oznaczać właśnie alergię.
 7. Tirpitz

  Alergia na akwarium?

  A jak stwierdzono że to akurat akwarium, wizyta u alergologa i tam wspomnienie o takiej możliwości czy badanie krwi samodzielnie? Jeśli badanie krwi to jakie, bo ogólnego na akwarium nie widzę?
 8. Tirpitz

  Alergia na akwarium?

  To tylko hipoteza, jakbyś przez ponad rok po wizycie u jednego, dziesiątego lekarza nie wiedział co ci dolega to byś lalkę barbie z pokoju siostry podejrzewał
 9. Tirpitz

  Alergia na akwarium?

  Akwarium na dziś jest tydzień po restarcie a kolega sugeruje mi gnojówkę, nie ładnie No nic, oprócz akwarium mam jeszcze jedną możliwość i po niej pójdę do lekarza, choć jak mówiłem, akwarium to dość obszerny temat.
 10. Tirpitz

  Alergia na akwarium?

  Cześć Od ponad roku mam kaszel, robiłem RTG klatki, USG gardła, bylem u gastrologa, pulmonologa, alergologa i laryngologa. Pulmonolog dał leki na refluks, gastrolog stwierdził po wywiadzie że to nie jego działka, alergolog nie wykrył nic, laryngolog stwierdził że nic prócz alergii nie widzi. Badanie krwi z rozmazem ręcznym wykazało podwyższony poziom gran. kwasochłonnych, mam psa i królika, pies był w podstawowych testach u alergologa, potem robiłem badanie krwi na psa i królika i nic nie wykazały te badania. Może zatem jestem uczulony na akwarium? Mam 140l w swoim pokoju 3,5x3 m. Woda sama w sobie problemem nie jest, nie mam żadnych dolegliwości po kąpieli a lubię dłużej się popluskać, ale może coś co wydzielają ryby lub rośliny? Teraz robiłem małe przemeblowanie, od 2-3 godzin mam nieustannie mokre ręce do łokci i lekko mnie swędzą, poszedł bym w tym kierunku tylko o co się tutaj zaczepić? Czy alergia na akwarium to nie zbyt ogólne sformułowanie?
 11. Nie podał przecież rozmiarów swojego akwarium, zatem w oderwaniu od akwarium podanie ryby która rozwiąże podany problem, to nie słabo, chyba że z góry zakładasz że trzyma ryby w słoiku, ja we wróżbiarstwo się nie bawię.
 12. Skalar, uparty, nie rezygnuje, niemal nic się nie uchowa. Odkąd pozbyłem się skalarów to nagle pojawiło się 15-20 mieczyków, dorosłe mieczyki coś pewnie zjadły ale z obserwacji to mieczyk szybko traci zapał do pościgu.
 13. Tirpitz

  Glonojad ikra

  Podłączę się do tematu, u mnie zbrojnik rozmnaża się regularnie, sam, nic nie robię. Przez blisko rok kryjówkę miał za filtrem, średnia to była kryjówka bo o ile za filtrem ikra była bezpieczna to w końcu musiała spaść na dno a to 10-20 cm otwartej przestrzeni pod filtrem no i raz 1 przetrwał, ostatnio 2 a teraz zbrojnik znalazł sobie chyba doskonałe miejsce, pod korzeniem w lekkim zagłębieniu, wydaje mi się że z tej ikry może przetrwać większość... tylko co ja z nimi będę robił, złapać malca w siatkę w zarośniętym akwarium to nie takie chop siup. Zastanawiam się czy nie zlikwidować ten korzeń, teraz.
 14. Tirpitz

  Lotos czerwony...

  No nie wiem, mam 3x39W w 140l. Zresztą, wypiję herbatę i wrzucam go z powrotem, może ziemia ogrodowa coś polepszy, trochę mu miejsca dam.
 15. Ze dwa lata temu kupiłem bulwę Lotosa czerwonego, nie mogę powiedzieć że roślina nie chce u mnie rosnąć bo rośnie i to rośnie szybko. Problem w tym że na każdym zdjęciu Lotosa z internetu rośnie on na boki, jest ładnie rozkrzewiony a u mnie rośnie do góry, liście dochodzą do lustra wody i tam się trzymają. Czy to kwestia pielęgnacji, przycinania wszystkich wysokich łodyg, odpowiedniego podłoża? Przez ostatni rok miałem po prostu żwir z piaskiem, w sobotę zrobiłem restart i dodałem ziemię ogrodową. Lotos jest póki co w wiadrze, warto go dać z powrotem do akwarium?
×