Jump to content

Czy takie połączenie szafek pod akwarium 112 litrów zda egzamin?

rafal00102
 Share

Recommended Posts

Mam zamiar połączyć dwie szafki nocne modelu Anticca i postawić na nich akwarium o pojemności 112 l, o wymiarach 80x40x35 cm. Tylko pytanie, czy wytrzymają? Z racji połączenia dwóch szafek, akwarium będzie miało łącznie 4 podpory, bo dwie na środku i po jednej na brzegach. Tylko nie wiem czy wytrzyma materiał szafek, czy zrobić może jakieś dodatkowe podpory, stelaż etc. Proszę o odpowiedź, pozdrawiam.

O taką szafkę chodzi: http://www.twojemeble.pl/produkt/black-red-white-7/anticca/szafka-nocna-anticca-56315,56315?gclid=CPT_vK6CnNMCFReLsgodDZINSA

post-24805-0-45248000-1491903782_thumb.png

LOL  taka szafeczka 300zl  :D  omg ....  rozumiem ze już je masz  od jakiegoś czasu i nie kupujesz ich specjalnie pod akwarium  bo za 250zl masz  normalną szafkę akwarystyczną z płyty 18 pod to akwarium

Te szafeczki to  z jakiej grubej płyty są  ? jakie plecy mają?

Jedną szafkę mam, drugą chcę kupić specjalnie. Wiem, że mogę kupić w tej cenie jedną mocną szafkę, ale chcę utrzymać w pokoju meble jednego gatunku, a w tym kolorze ciężko znaleźć, a dodatkowo moje meble nie mają klamek, jak widać na obrazku i mają charakterystyczne grube drzwiczki, dlatego tak uparłem się na to. Studiuję kilkaset km od domu i obecnie nie mam możliwości jej dokładnie obejrzeć, a nie mogę sobie przypomnieć z czego są zrobione plecy. Waga jednej szafeczki to 23 kg, więc myślę że jak na takie gabaryty, to sporo.

Wykorzystane materiały:

Korpus: płyta wiórowa, folia finish, obrzeże PVC

Fronty: płyta komórkowa, folia finish, obrzeże PVC   - tak jest napisane na stronie. I piszą o bardzo dużej wytrzymałości, ale nie wiem jak to rozumieć. Mam jeszcze szafę, dużą komodę i półkę wiszącą z tego modelu mebli i są bardzo stabilne i ciężkie. Szafa dwudrzwiowa waży  prawie 100 kg, to chyba dużo.

Twoja sprawa ale za 300zl to masz szafkę nocną z pełnego drewna a nie popierdulka z płyty ale kto bogatemu zabroni.

Na allegro masz szafki do wyboru do koloru z klamkami czy bez.

U stolarza podobnie kwestia poświęcenia chwili.

Zrobisz jak uważasz osobiście kupił bym normalna szafkę akwa całą z płyty 18

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Jak najbardziej, ale pod akwa daj dodatkowo płytę, może być sklejka 5mm.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Dzięki ;) Tylko nie wiem jak z tymi plecami. Co jeśli są z płyty pilśniowej? Jakoś wzmocnić czy ta dodatkowa płyta pod akwa wystarczy? Bo 112 litrów to nie jest jakiś ogromny ciężar myślę?

Naprawdę tak myślisz? Dlaczego?
Szkło nie znosi nierówności, zwłaszcza po środku tafli. A kładzenie pod akwarium dodatkowego blatu odejmie Ci od tej 'jedności' w umeblowaniu chyba, że dorwiesz coś idealnie dopasowanego i jeszcze pod akwarium dasz matę wyrównującą.