Jump to content

200 l. jakie oświetlenie?

Akkarius
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich

Na forum jestem nowym użytkownikiem i zwracam się do Was o pomoc odnośnie doboru oświetlenia do mojego zbiornika.

Posiadam baniaczek 200 l z pokrywą i dwoma świetlówkami 2x30 W (czyli standard znajdujący się w pokrywie).

Zależy mi na tym aby wymienić obecne oświetlenie na mocniejsze ale i bardziej oszczędne ponieważ chciałbym świecić światło praktycznie przez cały dzień. Zastanawiałem się tutaj nad diodami led ale za bardzo nie wiem jak by się to spisywało i czy warto to kupować a nawet jeśli to jakie kupić? Może tutaj dalibyście radę dodać jakieś linki?

Wkleję zdjęcie mojego obecnego akwarium z istniejącym oświetleniem. Wszelkie sugestie związane z urządzeniem baniaczka z chęcią zarejestruję :smile:

Pozdrawiam

post-24734-0-19603400-1488397742_thumb.jpg

Chcesz hodować rośliny o większych wymaganiach? Dlaczego chcesz wymieniać? Masz odbłysniki?

Świetlówki, oprawki i statecznik magnetyczny w tej pokrywie można wymienić na T5 2x45W i statecznik elektroniczny,  Wymiana oprawek nie jest skomplikowana. Demontujesz stare i wciskasz nowe T5. Długość świetlówek T8 30 W i T5 45W jest taka sama.