Skocz do zawartości

Zakładanie akwarium 112L od podstaw [ proszę o pomoc]


lukaszz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

aktualnie posiadam akwarium 25l, kupiłem je jako zestaw z całym osprzętem, filtr, grzałka, korzeń, sztuczne roślinki i czarny żwirek. Mam w nim 2 żałobniczki, 2 gupiki, 4 danio i glonojada. Nigdy nie zwróciłem uwagi na to jak ważne jest jego wyposażenie. Dostałem akwarium o pojemności 112 l samo szkło i gdy zacząłem szukać osprzętu to zgłupiałem. Czy ktoś może mi doradzić co do osprzętu i obsady akwarium? Moje pytania: 

 

1. Jaki stolik pod akwarium, bo ten na którym stoi 25l na pewno nie wytrzyma. Czy taki stolik bedzie ok? http://allegro.pl/szafka-pod-akwarium-economic80x35x70-prosta-profil-i6676218023.html i czy jest potrzebna pianka pod akwarium? 

 

2. Jaką pokrywę mam kupić? 

 

3. Jaki filtr wewnętrzny? ( na zewnętrzny na razie mnie nie stać ) 

 

4. Grzałka o jakiej mocy? 

 

5. Jakie podłoże pod żywe roślinki? 

 

6. Czy do obecnej obsady mogę dołączyć jeszcze jakieś inne gatunki? 

 

Czy coś jeszcze powinienem wiedzieć o założeniu akwarium o takiej wielkości lub co oprócz tego jeszcze powinno w nim się znajdować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1 ta szafka powinna być OK.

@2 jaka Ci się podoba, jeśli nie masz wymagań co do roślin, to styknie cokolwiek.

@3 hamburski własnej roboty, jeśli chcesz oszczędzać

@4 50W

@5 piasek do piaskownic - ZEW / Sobex / Kreisel

@6 Nie. Uporządkuj obsadę. Masz gupiki wód twardych i ciepłych, żałobniczki wód raczej miękkich i kwaśnych do neutralnych, do tego zimnolubne danio i niezidentyfikowaną rybę, którą nazywasz 'glonojadem'. Masz ryby stadne trzymane w liczbie, którą ciężko nazwać czymś poza niedobitkami. Czeka Cię sporo pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr hamburski zajmie dokładnie tyle miejsca, jakiego go zrobisz x) Możesz zrobić nawet mały hamburg, podwieszany w kącie akwarium o wymiarach ~7x7x7, jeśli znajdziesz odpowiednią pompę i gąbkę. Turbo 500 uważam jest dość pokraczny, ale jak go chcesz, to przy lekkiej obsadzie akwarium napędzisz.

 

Prawda jest taka, że przy akwarium 112l po zalaniu wody będziesz mieć około 80l, zależnie od dekoracji nawet mniej. Jeśli w pomieszczeniu nie panuje temperatura niższa od docelowej, niż 5-6 stopni, to nie ma sensu przegrzewać i 0,5w / litr brutto spokojnie da rade. 150W to przesada, jak to się rozgrzeje, to zanim ostygnie, przegrzeje zbiornik i będą wahania temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...