Skocz do zawartości

choroby


Akara
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

napierwszym zdj ryba ma zmetniale opuchniete oko (samica mieczyka) ma to juz 5 dzień na ciele ma mala biała kropk niestety na zdeciu nie udalo mi sie jej uchwycić

na 2 zdj jest samiec mieczyka na pyszczku zrobił mu sie dziwny nalot 3 dni

3 samica barwniaka nie je, osowiała nie ma zadnych objawów najgroźniejszych chorób jakie wyczytalam 

akwarium 90 l 

temp 26-28

ph lekko podwyższone

 

 

Obsada:

10 gupików ,3 mieczyki(jak narazie) ,para barwniaków czerwonobrzuchych( młode), pielegniczka kakadu 3x  

post-24198-0-44020400-1483892769_thumb.jpg

post-24198-0-41930300-1483892776_thumb.jpg

post-24198-0-08008500-1483892782_thumb.jpg

Edytowane przez Akara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, z wodą to szalejesz... Barwniaki to ryby wód chłodnych, a zbyt wysokie pH im szkodzi. Była kwarantanna nowo zakupionych ryb? Bo mi to śmierdzi połączeniem flexibakteriozy (za ciepło), kulorzęska (ryby osłabione azotem) i być może jeszcze czegoś (wysadzenie gałki ocznej). Robisz w tym akwarium w ogóle podmiany?

 

Ja też jestem amatorem, a testy robię, bo lubię wiedzieć, czy nie truję sobie ryb. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja testy robię rzadko. Natomiast staram się nie mieszać ryb które nie mają ze sobą nic wspólnego jeżeli chodzi o parametry wody. Nie ma wspólnego mianownika dla mieczyków i barwniaków. Któreś zawsze dostanie po tyłku i zostanie osłabione . Stąd już niedluga droga do choroby i padniecia ryby. Zrób testy.

Na zdjęciach woda jakby brudna . Czy to po prostu jakość zdjęcia?

 

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja testy robię rzadko. Natomiast staram się nie mieszać ryb które nie mają ze sobą nic wspólnego jeżeli chodzi o parametry wody. Nie ma wspólnego mianownika dla mieczyków i barwniaków. Któreś zawsze dostanie po tyłku i zostanie osłabione . Stąd już niedluga droga do choroby i padniecia ryby. Zrób testy. Na zdjęciach woda jakby brudna . Czy to po prostu jakość zdjęcia?Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

Zdjecia robione byly w slabym swietle i moim telefonem nie ma dobrej jakosci . Podmiany wody raz na 2 tyg 20%

Tak 3

No, z wodą to szalejesz... Barwniaki to ryby wód chłodnych, a zbyt wysokie pH im szkodzi. Była kwarantanna nowo zakupionych ryb? Bo mi to śmierdzi połączeniem flexibakteriozy (za ciepło), kulorzęska (ryby osłabione azotem) i być może jeszcze czegoś (wysadzenie gałki ocznej). Robisz w tym akwarium w ogóle podmiany?

 

Ja też jestem amatorem, a testy robię, bo lubię wiedzieć, czy nie truję sobie ryb. ;)

 

Tak 3 dni

Edytowane przez Akara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...