Skocz do zawartości

Akwarium 336/Wysokie


soomichael
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Po około 4 miesiącach od zamówienia, po 2 naprawach w końcu jest, Zbiornik 336L (120x40x70) Full OptiWhite.

Roślinny to tylko i wyłącznie różne gatunki Anubiasów oraz Kryptokoryny.

Główny punkt akwarium to Korzenie redmoor oraz skały scenery stone.

Krypcie rosną na podłożu aktywnym natomiast piasek to ADA LA PLATA SAND.

 

Obsada trafi do akwarium za około 10dni. W pierwszej kolejności trafi tam 5 moich skalarów manacapuru oraz 15 fantomów czarnych ,które po usunięciu 250-tki kiszą się od 2 mieś w 90 litrach składając ikre jak leci i bijąc się płetwami niczym Popek z Pudzianem.

 

Niżej zaprezentuje wam proces zakładania.

 

Akwarium postawione na szafce aquael glossy 120 w wersji szklanej ,której niestety już nie produkują.

242161ed8a7ed6dbmed.jpg

 

Następnie zabrałem się za ułożenie korzeni z wcześniejszym przymocowaniem do nich obciążenia.

48ab7c06cf55989bmed.jpg

 

Potem ułożyłem kamienie oraz wsypałem podłoże aktywne modląc się o nie upuszczenie kamieni  z dużej wysokości.

2d5d422e5bf977c6med.jpg

 

Drogocenny piasek AD'Y poszedł w ruch.

b79cbae0e4a530b7med.jpg

 

Gdy reszta piasku gotowała się w brytfannie posadziłem pierwsze roślinny.

0d148b92aa007d6bmed.jpg

 

Coraz więcej roślin....

716ffd65c376c622med.jpg

 

Reszta piasku oraz początki długiego zalewania. 45L wody pochodziło z stabilnego 90l akwarium z skalarami czekającymi na nowy dom ,który został im zabrany wraz z likwidacją 250-tki.

00249a530e5119f2med.jpg

 

... W końcu zalane! Woda lekko brązowa przez korzenie oraz wodę z 90-tki. Tak akwarium wygląda po nocy, woda lekko mętna oraz zaczynam widzieć pierwsze ataki pierwotniaków.

1edf53d0d7494a0emed.jpg

 

 

 

I to koniec zakładania ;)

Wiem prawa strona trochę pusta może trafią tam nurzańce jednak zamysł wskazywał na dużą cześć wolnej przestrzeni dla Żaglowców.

Światło nie jest mocne (4x39w) a akwarium głębokie. Mam nadzieje ,że stworze ładny dom dla moich podopiecznych ,które będzie cieszyło oko.

W planach są już kiryski, ale fauna nie jest jeszcze do końca zaplanowała.

A teraz lecę testować parametry i korygować je wodą RO.

 

Miłego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...