Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wtam, będę posiadał akwarium wbudowane w siane o wymiarach 180x30x55 (szerokość, głębokość, wysokość).

Słyszałem, że ciężko jest utrzymać głębie w tak wąskim akwarium, co mogę trzymać w takim akwarium prócz neonków i jak je urządzić by było ciekawe ? Prosił bym o pomoc w tym temacie, ponieważ jestem początkujący:) Wcześniej myśłałem nad trzymaniem pielęgnicy papuziej i coś do tego np. skalary czy w tak wąskim akwarium mam szanse na hodowlę tego typu rybek?  

 

Czy ta głębokość 30 cm jest tak bardzo uciążliwa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 30cm szerokości akwarium zapomnij o rybach dłuższych, niż 10cm, dla ich i własnego dobra. Największy problem, z jakim przyjdzie Ci się zmagać, to aranzacja - akwarium najłatwiej wypełnisz w pionie wysokimi, niewymagającymi roślinami.

Co do obsady, wpierw wypada dowiedzieć się, jaką masz wodę w kranie. Chyba, że jesteś gotów przygotowywać rybom wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 30cm szerokości akwarium zapomnij o rybach dłuższych, niż 10cm, dla ich i własnego dobra. Największy problem, z jakim przyjdzie Ci się zmagać, to aranzacja - akwarium najłatwiej wypełnisz w pionie wysokimi, niewymagającymi roślinami.

Co do obsady, wpierw wypada dowiedzieć się, jaką masz wodę w kranie. Chyba, że jesteś gotów przygotowywać rybom wodę.

Wodę przygotuje dla rybek jaką będzie trzeba, jakie gatunki proponujesz w takiem akwarium? Szkoda bo podobają mi się pielęgnice i rybki tego typu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podobają Ci się pielęgnice, to możesz sobie urządzić akwarium z czymś z rodzaju Apistogramma. Np. A. cacatuoides 3-4 haremy w towarzystwie stada neonów Innesa.

Muszę przyznać, że te pielęgniczki i robienie akwarium w stylu Apistogramma jest ciekawe.  Przemyślę to, jaka roślinnośc do takiego akwarium? To agresywne rybki ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terytorialne wobec siebie nawzajem - stąd musisz liczyć się z tym, że podzielą się dnem akwarium, wyznaczając sobie rewiry, a jeśli okaże się, że będziesz mieć za dużo ryb (czyli za mało miejsca), to konieczne będzie odłowienie i znalezienie im nowego domu. Na starcie i tak musisz nabyć stado ok. 10 ryb, które same dobiorą się wedle własnego widzimisię.

 

Co do roślinności, na dno strzałka (Sagittaria) i żabienica (Echinodorus), na drewnie jakieś mchy, np. skrzydlik (Fissidens), na powierzchni Limnobium. I jesteś ustawiony. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terytorialne wobec siebie nawzajem - stąd musisz liczyć się z tym, że podzielą się dnem akwarium, wyznaczając sobie rewiry, a jeśli okaże się, że będziesz mieć za dużo ryb (czyli za mało miejsca), to konieczne będzie odłowienie i znalezienie im nowego domu. Na starcie i tak musisz nabyć stado ok. 10 ryb, które same dobiorą się wedle własnego widzimisię.

 

Co do roślinności, na dno strzałka (Sagittaria) i żabienica (Echinodorus), na drewnie jakieś mchy, np. skrzydlik (Fissidens), na powierzchni Limnobium. I jesteś ustawiony. :)

Mega mi pomogłeś i mnie podbudowałeś, bo juz myślałem ze tylko gupiki i neony bede mógł trzymać:)  Czy te pielegniczki mogę trzymać jeszcze z jakimiś innymi rybkami ? Rośliny, które zaproponowałeś fajne, myślę ze zobie takie akwarium:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, neony Innesa. Tylko woda miękka i kwaśna - właśnie z tego powodu trzymanie gupików z neonami to zły pomysł, bo gupiki są rybami wód twardych i zasadowych. Tylko nie daj sobie wcisnąć marketingowych bajek, że każda ryba hodowlana jest magiczna i wytrzyma każdą wodę. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, neony Innesa. Tylko woda miękka i kwaśna - właśnie z tego powodu trzymanie gupików z neonami to zły pomysł, bo gupiki są rybami wód twardych i zasadowych. Tylko nie daj sobie wcisnąć marketingowych bajek, że każda ryba hodowlana jest magiczna i wytrzyma każdą wodę. :P

Dzięki za odpowiedz i całą pomoc. Mógłbyś mi jeszcze powiedzieć co innego mogę trzymać z pielegniczkami kakadu prócz neonków o których mówiłeś?  To akwarium bedzie miało około 300 litrów. Chciałbym mieć kikla gatunków rybek w swoim akwarium. Jeśli nie kakadu to może jakaś inna propozycja obsady dla tego typu akwarium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...