Jump to content

Który nawóz Azoo wybrać

Share

Recommended Posts

Witam wszystkich

Do tej pory używałem nawozu Aquabotanique Standard. Posiadam dwie butelko 0,5L ( akurat nie u was  już trochę używane z każdej z nich i zauważyłem że płyny się różnią kolorami. W jednej butelce nawóz jest jaśniejszy i ma trochę taki nie ciekawy zapach, nie wiem może się zepsuł? Chciał bym zmienić ten nawóz na inny i zastanawiam się nad Azoo Plant Nutrients lub Azoo Plant Premium. który z tych nawozów lepiej wybrać?

Rosliny  Kryptokoryna Wendta.Microsorium Narrow, Oświetlenie 3x80w + butla co2

Pozdrawiam.

Żaden  ,a to temu że ...

Rosliny  Kryptokoryna Wendta.Microsorium Narrow, Oświetlenie 3x80w + butla co2

Te rośliny nie potrzebują nawozów  a tym bardziej co2 z butli i czy takiego oświetlenia .

Jaki masz zbiornik (litraż)  ww rośliny są jedynymi w akwarium ?

Każda roślina w akwarium rosnąca pod wodą skorzysta na CO2 dozowanego z butli.

Tak  zgadza się ale   stawianie butli dla mało wymagających roślin to trochę przerost formy nad treścią  ,tak samo jak pełne nawożenia micro/macro dla anubiasa czy microsorium .

To trochę taka fanaberia  ludzi tak samo jak trzymanie krewetek  neocaridina na aktywnym  podłożu i dozowaniu całej palety minerałów  do wody jak pod caridiny ... czego  ta krewetka w  cale nie potrzebuje  ,a powiedział bym ze wręcz jej przeszkadza ,

Miałem  microsorium i anubiasy w zbiorniku na wodzie kranowej  i rosły bardzo pięknie ,fakt że wolniej ale nie było problemu z wyglądem i jakością  rośliny ( brakiem micro/macro)

Edited by raiders

Żaden  ,a to temu że ...

Te rośliny nie potrzebują nawozów  a tym bardziej co2 z butli i czy takiego oświetlenia .

Jaki masz zbiornik (litraż)  ww rośliny są jedynymi w akwarium ?

Zbiornik 375l ( 150x50x50 ) obecnie mam tylko te rośliny ale mam w planie coś doradzić i np.Limnofila bezszypulkowa i może coś jeszcze.

Oświetlenie 3x80

Swietlowki; philips Master TL5 965 6500k

Sylvania Aquastar 10000k

Sylvania Grolux 8500k

Takie były w komplecie z pokrywa. Co2 jest w sumie ze względu zbycia troszkę ph a myślę że roślina to nie szkodzi tylko na lepsze wyjdzie.