Skocz do zawartości

Słaby barwniak


MichałDrw.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pomocy! Po raz pierwszy na forum. Mam 3 pary barwniaków szmaragdowych i problem. Po tarle po około 1 dniu samica wypływa z kokosa i pływa pod powierzchnią ciężko oddychając. Prawdopodobnie zdechnie. Zdarza się to już drugi raz. Akwarium 240 litrów, woda RO, ph 6, bardzo miękka, bez azotanów. Do czasu tarła wszystko o.k. ryby zdrowe, pięknie wybarwione. Z pozostałymi barwniakami w tym z samcem tarlakiem też o.k. Nie potrafię znaleźć przyczyny takiego zachowania ani choroby. Może ktoś miał podobny przypadek i potrafi pomóc. Dodam tylko, że nie zaobserwowałem agresji w stosunku do samicy, jest największa i dominuje w akwarium.

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Zastanawiam się czy to nie wiąże się z chorobą układu pokarmowego. Być może jest to Bloat i ujawnia się w trakcie tarła kiedy ryba jest osłabiona. Spróbuję zmienić im dietę na bardziej roślinną. Z aklimatyzacją nie wiem - do czasu tarła z rybami wszystko było w porządku i nadal jest. Problem jest gdy samica po tarle schowa się w kokosie na 1-2 dni. Następnie wypływa z niego i ciężko oddycha obok by następnie podpłynąć pod powierzchnię. To wszystko następuje w kilka godzin. Wydaje mi się , że miała bardzo długie i cienkie, nitkowate odchody. Miejmy nadzieję, że jej przejdzie. Na początek dieta.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...