Skocz do zawartości

Obsada do 200 l


del Cno
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie :)

czytam i czytam i czytam

i jednak padło że napisze...

 

dziwnym zbiegiem okoliczności trafił w moje łapki zbiornik 200 litrowy, niestety podczas przenosin w kość dostały roślinki i tym tematem zajmuję się teraz. w zbiorniku dostałem ok 15 neonek innes, parkę zbrojnika pospolitego z licznym potomstwem, sztukę zbrojnika żółtego oraz jednego gurami...

podłoże żwirowe, trochę piasku, jeden korzeń, jedna kryjówka stała-jakiś taki twór, kilka kamyków...

temp 24 stopnie

 

 

z racji "pustki" w zbiorniku, szukam większej obsady i to co wyczytałem skłania mnie do:

 

- dokupienia neonków - tak do ok. 30 szt. ( pytanie czy można mieszać rodzaje czy trzymać się innes'ów - podobno nie powinno się)

- kiryski 8-10 szt.

- gupik 4-6 (samice lub samce)

 i teraz pytania - czy to w ogóle wszystko może być ?

i:

 

co z jednym gurami ?

co z młodymi glonojadami ?

chciałbym coś ładnego, wiekszego w toń wody

i coś pod jego lustro...

 

dzięki i proszę o wyrozumiałość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim: czy w akwarium pracuje filtr z dojrzałym wkładem biologicznym?

 

Ryby, które chcesz, mają odmienne wymagania co do warunków wodnych. Neony Innesa i zbrojniki lubią chłodną, miękką i kwaśną wodę, gupiki ciepłą, twardą i zasadową. Gurami po prostu potrzebuje ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim: czy w akwarium pracuje filtr z dojrzałym wkładem biologicznym?

 

Ryby, które chcesz, mają odmienne wymagania co do warunków wodnych. Neony Innesa i zbrojniki lubią chłodną, miękką i kwaśną wodę, gupiki ciepłą, twardą i zasadową. Gurami po prostu potrzebuje ciepła.

 

oczywiście...

JBL CristalProfi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Świetnie,ale może kolega chce prawidłowo dobraną obsadę.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

 

Welony i kiryski - jak najbardziej ze sobą ok. Glonojada syjamskiego się nie pozbędę :) Ciekaw jestem czy mogę tam coś jeszcze umieścić... I na koniec pytanie o temp. wody. W jaki sposób skutecznie utrzymać na niższym poziomie, oprócz podmian. Bez grzałki i tak jest 24-25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...