Skocz do zawartości

Biały nalot na szybach/roślinach


Gr4b3Q
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem z niedawno założonym akwarium 130L - baniak ma 4 tygodnie i jedyny problem mam z białym nalotem na szybach. Wygląda to tak jak bardzo drobna wata, szyby po 1 dniu od czyszczenia zachodzą jednolitą warstwą tego "czegoś" z której wychodzą wypustki które ruszają się razem z nurtem wody. W poprzednim tygodniu wrzuciłem do akwarium plasterek marchewki wcześniej sparzony i po nocy cały był zarośnięty warstwą tego paskudztwa. 

Wg. testów paskowych JBLa parametry wody wynoszą:

No3 - 0-10mg/L

No2 - 0-0.5mg/L

GH - 8-16 (bardziej 16)

KH- 10-15

pH- 6.5

CL2- 0-0.8 mg/L

 

Nawożenie Co2 ~20ppm, świecę ok 6h dziennie. Filtr Multikani 800, 3 wkłady zeolit, keramzyt, Azoo 4in1, gąbki i na końcu włóknina, wczoraj dorzuciłem też mini filterek wewnętrzny z deszczownią - opcja tymczasowa. Akwarium zakładane na ziemi ogrodowej, gruba warstwa żwirku bazaltowego 0.7-1.8mm, kamienie. 

 

Dodatkowo woda w akwarium robi się brązowa po około tygodniu od wymiany. Nie mam w akwarium żadnych korzeni a ziemia ogrodowa jeży pod grubą warstwą drobnego żwirku.

 

Na zdjęciach widać porośnięte szyby przed czyszczeniem i wylot z filtra zewnętrznego.

 

TE50DzI.jpg

 

PVktTtJ.jpg

 

inWTU6r.jpg

 

Iw4pi2y.jpg

 

99qWX75.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

>Startujesz z rośliniakiem HT od D. strony (żwir+ziemia...)

 

 

Już nie przesadzajmy z tym HT, trochę trawnika, erectusy i blyxa  ;) Fakt, akwarium jeszcze nie dojrzałe ale nigdy nie miałem takich problemów z poprzednimi akwariami nawet na starcie. Do testów dokładniejszych co polecasz? Czy coś w stylu "ZOOLEK AQUASET 1 TEST NO3 NH3 PH PO4 NO2 GH-KH 9w1" starczy ?

Edytowane przez Gr4b3Q
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...