Skocz do zawartości

[190l] Towarzyskie


valdor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

20.11.2016 założyłem akwarium. 

 

Juwel Trigon 190l 

Filtracja: Juwel Bioflow 3.0

Ogrzewanie Juwel'a 200W

Oświetlenie: 2x28W T5 (Sylvania Grolux i Aquastar)

Bez CO2

Nawozy: Classic, Ferro, K+ z aquart'u

Pokarmy:

 

  • Płatkowane:Super-Vit, Bio-Vit, Vitality & Color
  • Tabletki: Green Algae Wafers, Color
  • Dodatkowe: Mrożone Dafnie, Cycklopy; Tetra Fresh Dafnia

Parametry wody na dzień dzisiejszy to:

 

  • pH - 6,8
  • KH - 10d
  • GH - 14d
  • NO2 - 0
  • NO3 - 10mg

Flora:

 

  • Vallisneria spiralis
  • Anubias barteri var. coffeefolia
  • Hemianthus micranthemoides
  • Eleocharis parvula
  • Limnophila sessiliflora
  • Microsorum pteropus
  • Bacopa monnieri
  • Anubias barteri var. nana
  • Sagittaria subulata var. subulata
  • Hygrophila polysperma

Fauna:

 

  • 10 Neon czerwony
  • 1+1 Pielęgniczka Ramireza
  • 8 Otosek przyujściowy
  • 2 ślimak Helena

 

Zarybiam stopniowo. Planuje dokupić jeszcze od 10 do 15 neonków i jeszcze jedną parkę Ramirezek. 

 

Od początku zbiornika nawoziłem w następujących dawkach:

4 wstrzyknięcia Ferro, K+ i 2 wstrzyknięcia Classic.

Lecz od 3 dni nie nawożę ponieważ dostałem rady od Was aby przestać z uwagi na świeży zbiornik i pojawiające się glony.

 

Niestety mam z nimi teraz walkę. Jeśli macie jakieś rady to chętnie przyjmę :)

 

mzoGaO.jpg

gptvdF.jpg

EN14BO.jpg

hiGrH7.jpg

Edytowane przez valdor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramirezy jeśli były dobrane na siłę (a były), to będziesz mieć prawdopodobnie kłótliwą parę. Dokup niedługo ryb, by mogły same sobie dobrać partnera.

 

Trzymasz ciepłolubne pielęgniczki z zazwyczaj zimnolubnymi zbrojnikowatymi (bo przyujściowego otoska na 99.9% nie masz - zazwyczaj sprzedają pod błędną nazwą O. vittatus/O. macrospilus, a  kupno ciepłolubnego gatunku graniczy z cudem w naszym kraju).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokupić drugą parkę? Jak można poznać że się dobrały? Na razie zauważyłem, że samczyk pływa praktycznie cały czas z samiczką i nie widziałem jeszcze znaków złośliwości czy coś..

 

Apropo otosków.. no to kurcze szczerze nie wiedziałem. Nikt mi tego na forum nie powiedział :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie drugą parkę, tylko posiadać grupę po 2-3 samce i samice, by ryby miały choć możliwość wyboru, najlepiej około 6-7 sztuk. Niestety, potem trzeba tym niedobranym szukać domu - taki urok hodowli pielęgniczek.

 

Parę poznasz po tym, że będą trzymać się razem i przeganiać pozostałe ryby z wybranego rewiru.

 

Na przyszłość pamietaj, by samodzielnie przekopywać internet i się dopytywać. Niestety, nie zauważyłem w porę Twoich poczynań z otoskami, bo straciłem poprzedni Twój temat z radaru nie w porę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja.

 

Po tygodniu dokupiłem kolejne 10 neonków, 2 samiczki i 1 samca Ramireza.

 

W pierwszym dniu starszy samiec gonił strasznie nowego samca i moim zdaniem ten młodziutki jest zestresowany bardzo ponieważ ma wyblakłe kolory.. Samiczki też się gonią ale to chyba urok ramirezek.  

Wymieniłem też świetlówki i kupiłem wkład do filtra który wyciąga fosforanty z wody. Zobaczymy czy coś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...