Skocz do zawartości

[405] / [255] - Akwarium L: SA / Azja


Misiak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium: 160x50x60 i 110x50x60
Oświetlenie: 2 lampy 24x3W power led (w tym 4 full spectrum) i 1 lampa 18x3W (w tym 2 full spectrum)
Filtracja: Filtry hamburskie (1500 i 1000l/h)

Podłoże: żwir, piasek do piaskownicy i manado
Rośliny: nie wiem :)

 

Zamiast się rozpisywać może pokażę wszystko na filmach.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem pomysłu, włożonej pracy i ostatecznego efektu. Aranżacja świetna, szczególnie że akwarium jest podzielone a wystrój tego zupełnie nie zdradza. Świetny pomysł na lampy, bardzo stylowe. Mierzyłeś może temperatury? Mocno się grzeją? No i mam nadzieję, że dysponowałeś dojrzałą wodą, skoro od razu wpuściłeś ryby. Nic, tylko podziwiać. I zazdrościć! :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Lampy mają jakieś 40 stopni na dotyk. Wody dojrzałej miałem około 1000 litrów do dyspozycji do tego żwir i gąbki były od miesiąca w sumpie w innym akwarium. Dodatkowo wypłukałem gąbki z mechanika stąd te zmętnienie po zalaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, robi wrażenie - zarówno efekt jak i włożona praca, na prawdę wspaniała ozdoba pokoju.

 

A mogę mieć pytanie co to za listewki u góry akwarium, te wykończeniowe? Bardzo fajna opcja przy braku pokrywy, chętnie bym coś takiego zastosował (tylko że nie białe) żeby w estetyczny sposób podwyższyć krawędź akwarium i zabezpieczyć przed wyskakiwaniem ryb przy okazji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze tylko, że brakuje mi w tej większej części większych ryb. Przestrzeni do pływania jest tam bardzo dużo, a nawet nie wiem co, oprócz kirysków, tam pływa. Do tego powiększyłbym stado kirysków 2 lub nawet 3-krotnie, bo jest na to miejsce i pięknie pływają ze sobą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...