Skocz do zawartości

woda utleniona


Moniqa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim trzeba uważać aby ilość wody utlenionej nie była zbyt duża bo można uśmiercić rybki.

Ja osobiście przez chwilę stosowałem wodę utlenioną podawaną przez strzykawkę z igłą, podawaną w konkretne miejsca z glonami.

Mogę potwierdzić że to działa bo wykończyło to trochę moich glonów, ale generalnie odpuściłem ten sposób na rzecz próby wyeliminowania skutków powstawania glonów.

 

Moim zdaniem na glony mają wpływ: ilość i jakość światła, nawożenie, filtracja.

To tutaj trzeba szukać przyczyn powstawania glonów.

 

Bardzo dużo osób zgłasza problem glonów w świeżo założonych akwariach.

Ja bym zalecał cierpliwość. Wystartować baniak bez glonów potrafią chyba tylko naprawdę doświadczeni akwaryści.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się glon pojawił ponieważ tak mi się wydaje przesadziłam z wielkością korzenia i nie miało jak światło dochodzić ;( nawet mi roślinki pogniły :( ale wywaliłam wszystko włożyłam nowe roślinki i poprzednie korzenie. Widać poprawę ale dalej mam leeki glon na szybie który nie powiem denerwuje mnie bo miałam już taką ładną wodę ale no cóż ;)


A po zastosowaniu wody utlenionej najlepiej żebym podmieniła wodę w ten sam dzień ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie podmieniałem wody.

Na około 170 litrów wody stosowałem 20ml wody utlenionej.

Wstrzykiwałem po prostu wodę w glony a te bardzo szybko bledły i po jednym dniu już ich nie było :)

Strasznie czasochłonna metoda więc zależy ile tych glonów masz.

 

Ale jeśli masz tylko glon na szybie to przecieraj szybę + podmiana i z czasem znikną, cierpliwości :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...