Skocz do zawartości

Dziwne galaretowate glony


Mlk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam wielki problem z glonami w 30 litrowym krewetkarium. Pojawiły się one kilka dni temu, najpierw na gałęzatce, teraz są już na  każdej roślinie. Woda nie jest mętna, podmieniana jest co 7 dni mniej więcej. Dodaję parę zdjęć, ponieważ w necie nie znalazłem żadnego przykładu podobnych glonów. Teraz zaczynają padać krewetki i raczki CPO, a kolcobrzuchy karłowate są cały czas przy dnie...Proszę o pomoc w identyfikacji i radę, jak można się ich pozbyć...I jeszcze jedna sprawa. Przy dotyku kurczą się powiedzmy,a po chwili znowu się rozkurczają...pozdrawiam Miłosz

post-24452-0-87637000-1479411508_thumb.jpg

post-24452-0-15338900-1479411594_thumb.jpg

post-24452-0-51249400-1479411625_thumb.jpg

Edytowane przez Mlk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak: pleśń zniknęła prawie całkowicie z praktycznie każdej rośliny. Myślę, że miało to związek z niedoświetleniem akwa (padła lampka i czekając na wymianę przez tydzień ponad doświetlałem zwykłą lampką) i jak założyłem dedykowaną lampę (taką z AquaEl Shrimp Set) praktycznie z dnia na dzień pleśń zaczęła puszczać...Akwarium stoi 6 miesięcy, więc zdążyło dojrzeć, temperatura 24 stopnie C. Natomiast z filtracją faktycznie mamy wieczne problemy. Konkretnie z filtrem AquaEl Pat Mini, gdzie co parę dni trzeba go wyjmować i z powrotem wkładać, bo przestaje lecieć powietrze przez dyszę. A dzień przed pojawieniem się tej pleśni, w nocy filtr przestał napowietrzać wodę i dopiero rano się zorientowałem. Summa summarum pojawiło się lepsze światło i pleśń zniknęła prawie cała. A jeśli chodzi o raczki CPO, Mini-kraby i krewetki, wbrew temu, co się powszechnie mówi, u mnie świetnie współżyją w towarzystwie dwóch kolcobrzuchów karłowatych. Jest to bodajże jeden z najmniejszych gatunków kolcobrzuchów i te akurat w ogóle nie ganiają krewetek, nawet tych najmniejszych. Nie zauważyłem żadnych oznak agresji u tych kolcobrzuchów, grzecznie jedzą żywą dafnię i larwy komara...i maleńkie ślimaki rzecz jasna...Dzięki za odpowiedź i pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...