Skocz do zawartości

Wymiana oświetlenia


fredy1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Oświetlenie jakie posiadam to 3x39W T5 / 160l zbiornik
2 świetlówki świecą się od 13-22 ciągle, a dodatkowo 3 świetlówka dopala się od 19-22.

Ogólnie czeka je czas na wymianę, bo są zużyte.

Szukałem różnych rzeczy i moją uwagę przykuły moduły na alledrogo


LINK

Czy mógłby ktoś pomóc i się wypowiedzieć w tej kwestii. Czy wstawić z powrotem 3 świetlówki, czy może zamienić na 3 takie moduły?
Jak to wpłynie na rośliny i czy sobie nie pogorszę?

Wiadomą sprawą jest, że oszczędziłbym na wymianach świetlówek co pół roku i w skali roku na rachunkach za energię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fredy, mordeczko. ;) Ty serio wymieniasz T5 co pół roku? Przecież to zabobon z czasów stateczników magnetycznych i zimnego startu...

Te moduły chociaż na jakichś paskach, to jednak te 100lm/W dają, a to już nieźle. Jak masz możliwość to zmieniaj na ledy, może niekoniecznie wszystkie 8000K, z jedną albo dwie bym dał 6500K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej :D no tak tak często wymieniam, może to i zabobon, ale coś w tym musi być, Zauważ, że jak dam świeże "rury" to rośliny do pół roku naprawdę świetnie rosną, a po około pół roku jakby zapadały w sen... i nie szukam dziury w podłożu czy wodzie bo tam jest wszystko ok.

i teraz zakładając, że mam 3x39w to jak to ma się odnieść do 3x te świecidła z linku, który podałem, lub 2x te świecidła. Nie wiem jak do tego podejść a nie chciałbym wywalić na te moduły conajmniej 300zł i płakać, że mchy moge sobie hodować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że forum niesamowicie żyje, a wiedza tryska energią od forumowiczów.... czat górą na takie pierdu pierdu to można się w realu na kawę umówić..... Na forum jak dawniej ludzie z małymi wyjątkami, którzy mają wiedzę i coś podpowiedzą....

Edytowane przez fredy1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...