Skocz do zawartości

[63l] roslinne


janzz123123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z całkowitym restartem akwarium chciałbym pochwalić się tym co mi wyszło. Tyłka nie urywa, sami oceńcie.
 

Dane akwarium:

  • oświetlenie - taśma LED, w sumie ok 4,5 mb, moc ok 20W. Kilka modułów w taśmach jest przepalonych więc szacuję, że realna moc, to ok 15W. Chcę dołożyć jeszcze z 20 - 30W.
  • napowietrzanie - mały napowietrzacz, przypominający głowice filtra wewnętrznego, ale bez elementów filtrujących, na razie nie zakładałem go.
  • filtracja - filtr 'zrób to sam' z 2 korpusów filtra narurowego. Do jednego założyłem filtr sznurkowy, jako filtrację mechaniczną, drug korpus zasypany ceramiką. Dodatkowo pompa Aquel, 650 l/h.
  • CO2 - jak przyjdą testy, sprawdzę poziom CO2 i ewentualnie pomyslę nad bimbrownicą
  • podłoże - drobny biały piasek, na spodzie substrat NutriPlant

 

Zastanawiam się nad obsadą. Jestem zakochany w pielęgnicach Ramireza.

Chciałbym wpuścić przynajmniej 3 szt. Do tego gupiki, kiryski, bystrzyki czerwone, może jakieś glonojady.
Proszę, dajcie znać co myślicie o takiej obsadzie?
Poniżej zdjęcia mojego akwarium. Roślinki jeszcze trochę 'zmięte', przeleżały 3 dni w plastikowym pojemniku. 
Mam nadzieję, że się wyprostują i ładnie ułożą.

 

d883000df2ec796e.jpg

 

629fb6dbb2522d29.jpg

 

fc2f60743a466dd7.jpg

 

18b8975f2c32d023.jpg





459d16faa9e44d9b.jpg

6b9fc9cd0cda6d4e.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

taśma LED, w sumie ok 4,5 mb, moc ok 20W. Kilka modułów w taśmach jest przepalonych więc szacuję, że realna moc, to ok 15W. Chcę dołożyć jeszcze z 20 - 30W.
 tasmy nie nadadza sie po drugie na jakich chipach te tasmy?

 

 

iltracja - filtr 'zrób to sam' z 2 korpusów filtra narurowego. Do jednego założyłem filtr sznurkowy, jako filtrację mechaniczną, drug korpus zasypany ceramiką. Dodatkowo pompa Aquel, 650 l/h.
jaki ten wklad sznurkowy 5,10,50 10 um?

 

astanawiam się nad obsadą. Jestem zakochany w pielęgnicach Ramireza.
jak zbiornik bedzie naworzony zapomnij o tych pielegniczkach

 

 

Chciałbym wpuścić przynajmniej 3 szt. Do tego gupiki, kiryski, bystrzyki czerwone, może jakieś glonojady.
 totalna zupa rybna

 

 

Do roślinniaków to pasują tylko żyworodki.
nie jest fajna obsada ale najpierw parametry 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wczoraj w końcu przyszły mi testy, na razie kupiłem testy pH, Gh, Kh i NO2. Testy ZOOTEK'a.
Wyniki po trzech tygodniach od zalania wyglądają następująco:

Ph - 7,7 ~ 8

Gh - 16 st. n

Kh - 9 st. n

NO2 - 0 - próbka nawet jaśniejsza niż pole na wzorniku odpowiadające wartości 0.

 

Według kalkulatora poziom CO2 wynosi nieco ponad 4 ppm, a z tego co mi wiadomo powinien wynosić ok. 15-20 ppm.

Poprawcie mnie jeśli się mylę proszę.

 

Przez weekend planuję zrobić bimbrownię i zasilić akwarium CO2.

Mam pytanie co do tego - czy do rozprowadzenia wystarczy zwykła kostka napowietrzająca?
Pewnie i tak zacznę od niej, potem się zobaczy czy wystarczy.
Jeśli nie, to pomyślę nad dostarczaniem CO2 bezpośrednio do węża wychodzącego z filtra.

 

Jeszcze jedno pytanie, otóż w tym momencie woda jest nieco żółtawa - słomkowa, klarowna, ale nie krystalicznie czysta.
Podejrzewam, że jest to wina korzenia.
Pytanie brzmi, w jaki sposób (oprócz podmian wody) mogę uzyskać krystalicznie czystą wodę?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obsady proponuje ( 20 neonów inessa , oraz 4-6 otosy ) i ewentualnie jakieś krewetki. 

Co do światła to weź sztywne tyaśmy led 5630 26w /metr  lub 5730 ( powinny styknąć 3-4 paski po 55cm )

 

Ja sam zrobiłem sobie belkę też zrobiłem z ledów 5630 26w/m oraz 5050 czerwone i niebieskie mieszane i świeci mega mocno ( tak mocno że aż micranthenum umbrosum i hydrocote  się płożyły po dnie i nie chciały rosnąc wyżej jak 4-5cm ( w sumie brała 24waty )

 

8c11649f485d.jpg

07623c415e1d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co do obsady proponuje ( 20 neonów inessa , oraz 4-6 otosy )

 

Chyba woda za twarda...

Co do oświetlenia - wyłączyłem LEDy, zamiast nich zamontowałem dwie świetlówki po 14W, Kanlux'a, o ciepłej barwie.
Mam nadzieję, że te 28W światła wystarczy dla roślinek i nie będzie zbyt mocne dla ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co do obsady proponuje ( 20 neonów inessa , oraz 4-6 otosy ) i ewentualnie jakieś krewetki.
Do takich warunków? Tutaj pasują gupiki, a nie neony, czy otoski.

 

 

Pytanie brzmi, w jaki sposób (oprócz podmian wody) mogę uzyskać krystalicznie czystą wodę?
Czekać, aż korzeń przestanie barwić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapodasz foto jak ci to wyglada na tych świetlówkach. Bo to zdjęcie z samej góry to masz chyba na ledach tak?

Zdjęcie z soboty.

00bca25531fa2dacmed.jpg

W rzeczywistości woda i światło wydają się trochę bardziej żółte niż na zdjęciu.

 

Wczoraj podłączyłem bimbrownię, według przepisu 1410. Dodałem do zacieru, dwie kopiaste łyżeczki sody oczyszczonej.

Podłączyłem całość ok 16, a o 21 zauważyłem początek reakcji.

Rano butle były twarde, pełne CO2.

Licznik bąbelków zrobiłem z licznika kropli z zestawu do kroplówki. A ilość bąbelków ustawiłem na 2-3/s.

 

Powiedzcie mi proszę ile tych bąbelków powinno się wydobywać z bimbrownicy w ciągu sekundy.

Zdaję sobie sprawę, że to w dużej mierze zależy od tego czym oddaje CO2 do wody. Ale proszę o tą informację orientacyjnie.

Przypominam, że mam akwarium 63l.

 

Na razie na końcu zestawu CO2 mam zwykła kostkę do napowietrzania. Już widzę, że bąbelki, z niej wychodzące są za duże i CO2 słabo miesza się z wodą.

Pewnie trzeba będzie kupić kostkę lipową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...