Skocz do zawartości

Liście roślin mi usychają!


Rekomendowane odpowiedzi

Pomocy! Liście u roślin mi usychają.Mam akwarium 20l a w nim z 11 rybek(wiem że to przesada)

i mam 5 roślin.Niektóre są trochę nadgryzione.

Oświetlenie to świetlówka Phillipsa 5wolt chyba.

Czego im brakuje?Co im przeszkadza?

Pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba 5 wat, a nie wolt ;)

Nie do końca rozumiem jak liście mogą usychać w wodzie,

ale domyślam się że obumierają z powodu złych warunków.

Prawdopodobnie przyczyną jest zbyt mało światła.

Wiesz może jakie to rośliny?

Napisz jeszcze jakie masz podłoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymień świetlówkę/żarówkę/cokolwiek tam masz ;) na dwie po 8W... Daj gro lux na przód i aquarelle na tył i będzie po prolemie

Nie będzie to za dużo?

W takim wypadku przydała by się bimbrownia i będzie trzeba nawozić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda to na żabienice.... one potrzebują więcej światła

Twoje odpowiedzi z tematu na temat, coraz bardziej mnie zadziwiają. żabienice są jednym z mniej wymagających pod względem światła roślin. Skoro marnieją, to najwidoczniej brak im w podłożu żelaza, ja się przekonałem osobiście do jbl kugeln i będę to powtarzał do znudzenia, bardzi szybko i dobrze się na tym ukorzeniają roślinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co mam w końcu dać ? :D Bimbrownia odpada a coś innego ? xd.Przydałaby się pokrywa ale do 20l nie ma jak na razie w zoologicznym.Tak czy siak w najbliższym czasie będzie nowe akwarium(z 100l może więcej) więc tam już będzie wszystko :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopie żabienice maja bardzo rozwiniety system korzeniowy... a u Ciebie podłoże z przedstawionych fotek widze raczej marniutkie i ubogie w minerały...

 

Najlepiej daj troszke grubsza warstwe a pod żabienice wsadź kulki gliniane mogą być JBL kugelny a możesz tez samemu zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja napisze zeby zmienic hobby akwarium powinno byc dozwolone w sprzedaży od 50l :cry::evil:

 

zastanów się co piszesz, bo obrażasz wszystkich profesjonalistów zajmujących się nanoakwarystyką... wiesz, że można mieć akwarium o pojemności puszki coca coli lub pudełka zapałek?

 

PS1. Ortografia się kłania i lenistwo do polskich znaków....

 

PS2. ziomgg jeżeli w najbliższym czasie przesiadasz się na większy baniak to tu już nie wydawaj pieniędzy bo i po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...