Skocz do zawartości

Sprawa Żwiru


Sergiusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do mojego nowo zakładanego akwa (głownie będe miał neony) jako żwiru chciałem użyć jakiś kamyczków w ciemnym odcieniu, gdyż słyszałem że będzie to dobry sposób na podkreślenie barw neonów i będą się one lepiej czuły. Facetka ze sklepu zoologicznego doradziła mi jednak żwir rzeczny, argumentując to tym że w żwirze,który właśnie chciałem kupić rośliny nie będą rosły. Dostosowałem się do jej rady i nabyłem ten który proponowała. Czy dobrze mi doradziła?. Widziałem wiele zdjęć z żwirem czarnym i nie było w nich ani kszty innych kamyczków, a jednak rośliny rosły bardzo dobrze wyglądały Jeżeli nadal chcę mieć w akwarium ciemniejszy żwir niż rzeczny to czy nie będzie problemem nasypać go w miejscach gdzie będą pływały ryby? Nie będzie to problemem podczas czyszczenia akwa odmulaczem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że jej po prostu zalegał rzeczny... co prawda jest on nieostry i ma sporo przestrzeni, więcej korzenie łatwo się rozrastają... Czarny ładnie wygląda, ale nie jest do końca prawdą, że rośliny źle w nim rosną. Ja bym wziął czarny/ciemny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie się przejechałem :| . Bo właśnie ten czarny był taki drobnej granulacji i na pewno ostre krawędzie miał. Teraz pozostaje mi żałować że kupiłem 25 l tego rzecznego :cry:

 

Edit:

Widzę w galerii z akwariami że sporo osób korzysta z takiego żwiru mieszanego. Tylko mam jeszcze jedno pytanie czy odcień podłoża w znaczący sposób wpływa na samopoczucie ryb ?. Bo jak wiadomo jasne kolory odbijają światło a ciemne je pochłaniają. Niektóre ryby nie będą się czuły w takim akwarium źle ze względu na swoje upodobania?

 

mod: Proszę edytować posty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam kolor raczej nie ma znaczenia.. może czarny lekko wpływa na zmniejszenie stresu, jednak czarny nie nadaje się do wszystkich gatunków (szczególnie kopiących w dnie), bo mają ostre krawędzie i mogą ranić pyszczki... Jak dobrze obsadzisz i zrobisz trawnik to nie będzie szczególnie widać tego podłoża. Ostatecznie to możesz pomieszać dwa różne podłoża i pod roślinami dać rzeczny, a na wierzch dokupić czarnego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...