Jump to content

Nowe akwarium - dziwne białe strzępki

Share

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Jestem zupełnie nowa w temacie akwarystyki. Kupiłam akwarium 54 i wystartowałam je. Oczywiście najpierw wyczyściłam dokładnie żwirek, po 3 dniach od zalania dopiero kupiłam roślinki i posadziłam. Akwarium w dalszym ciągu jest niezamieszkane. Wyjechałam na krótkie wakacje dlatego też nie kupowałam rybek ( nie było mnie 5 dni). Gdy wróciłam w wodzie i na roślinkach zauważyłam białe pływające strzępki.  Dodaję zdjęcie żeby lepiej było widać.

Proszę o pomoc co z tym zrobić - to po pierwsze i czy w takim przypadku mogę zacząć zarybianie czy nie bardzo.

Będę wdzięczna za pomoc

post-24319-0-67722700-1474989602_thumb.jpg

To żeś pomógł...
Jeśli akwarium nie jest przykryte pokrywą, albo gotowa jesteś wyciąć otwór w pokrywie to dobrym rozwiązaniem będzie Aquael FZN-2(tzw. filtr kaskadowy). Do środka wsadzić media filtracyjne typu ceramika czy coś w ten deseń. Zaleta taka że nie zabiera miejsca w zbiorniku.
Jeśli odstrasza cena można się pokusić o chińską myśl techniczną - HBL-701, choć sam wybrałbym FZN-2 (jeśli zdecydujesz się na kaskadę).
Jeśli wewnętrzny (zabiera miejsce w akwarium, słaba filtracja) to brałbym Eheim Pick-Up 2008 lub 2010. Cena może nieco odstraszyć jak za wewnętrzniaka, choć są i droższe.
Sam do takiego baniaka wsadziłbym Aquael MiniKani 120. Jest najdroższy w tym zestawieniu ale też najlepszy. Niesłyszalny, nie zabiera miejsca w zbiorniku, nie trzeba ciąć pokrywy jeśli takowa jest, nie trzeba czyścić go tak często jak filtry wewnętrzne czy kaskady.
Tu kilka pochlebnych opinii o MiniKani 120: http://forum.superakwarium.pl/topic/12748-m%C3%B3j-filtr-w-praktyce-czyli-nasze-do%C5%9Bwiadczenia-z-filtrami/
Post 5 i 6