Jump to content

Nowe akwarium - dziwne białe strzępki


 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

Jestem zupełnie nowa w temacie akwarystyki. Kupiłam akwarium 54 i wystartowałam je. Oczywiście najpierw wyczyściłam dokładnie żwirek, po 3 dniach od zalania dopiero kupiłam roślinki i posadziłam. Akwarium w dalszym ciągu jest niezamieszkane. Wyjechałam na krótkie wakacje dlatego też nie kupowałam rybek ( nie było mnie 5 dni). Gdy wróciłam w wodzie i na roślinkach zauważyłam białe pływające strzępki.  Dodaję zdjęcie żeby lepiej było widać.

 

Proszę o pomoc co z tym zrobić - to po pierwsze i czy w takim przypadku mogę zacząć zarybianie czy nie bardzo.

 

Będę wdzięczna za pomoc

post-24319-0-67722700-1474989602_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

To żeś pomógł...
Jeśli akwarium nie jest przykryte pokrywą, albo gotowa jesteś wyciąć otwór w pokrywie to dobrym rozwiązaniem będzie Aquael FZN-2(tzw. filtr kaskadowy). Do środka wsadzić media filtracyjne typu ceramika czy coś w ten deseń. Zaleta taka że nie zabiera miejsca w zbiorniku.
Jeśli odstrasza cena można się pokusić o chińską myśl techniczną - HBL-701, choć sam wybrałbym FZN-2 (jeśli zdecydujesz się na kaskadę).
Jeśli wewnętrzny (zabiera miejsce w akwarium, słaba filtracja) to brałbym Eheim Pick-Up 2008 lub 2010. Cena może nieco odstraszyć jak za wewnętrzniaka, choć są i droższe.
Sam do takiego baniaka wsadziłbym Aquael MiniKani 120. Jest najdroższy w tym zestawieniu ale też najlepszy. Niesłyszalny, nie zabiera miejsca w zbiorniku, nie trzeba ciąć pokrywy jeśli takowa jest, nie trzeba czyścić go tak często jak filtry wewnętrzne czy kaskady.
Tu kilka pochlebnych opinii o MiniKani 120: http://forum.superakwarium.pl/topic/12748-m%C3%B3j-filtr-w-praktyce-czyli-nasze-do%C5%9Bwiadczenia-z-filtrami/
Post 5 i 6

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...