Skocz do zawartości

Co sie dzije z roslinkami?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem otoz w moich roslinkach gnija cale liscie wraz z lodyga, sa to roslinki o rozlozystych zielonych lisciach, z kazdej wychodzi ok. 10 lisci, no i od niedawna zaczely mi gnic, np 2-3 listki gnija a reszta jest w znakomitym stanie, najlepsze to ze liscie nie sa chore ani nic, sa zdrowe i z dnia and dzien gnija, czemu tak jest? dodam ze nie moge sobie poradzic z glonami;/ moze jakies podpowiedzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainwestuj w słownik, albo Worda ;) Ciężko jest się doczytać.

jakie masz oświetlenie? Stosujesz jakieś nawozy/preparaty?

 

 

wybacz pisalem szybko bez patrzenia na klawisze, mam 2 jarzeniówki nie wiem nawet jaka moc maja, sa wmontowane w oryginalna pokrywa do akwa 112l. preparaty to ,,aqua plant" firmy tropical jest to nawoz do roslin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kiedy założyłeś akwarium?

2. Na pewno zrobiłeś testy na NO2?

3. Liście padają stare czy młode? Ja mam też roślinkę o dużych liściach i mi padają stare, dziurawieją, ale jednocześnie wypuszczają się 2 nowe listki na 4-5 dni. Ogólny bilans jest dodatni i niczego nie zmieniam(już nie, bo parę dni temu chciałem to rozwiązać, teraz nie widzę sensu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kiedy założyłeś akwarium?

2. Na pewno zrobiłeś testy na NO2?

3. Liście padają stare czy młode? Ja mam też roślinkę o dużych liściach i mi padają stare, dziurawieją, ale jednocześnie wypuszczają się 2 nowe listki na 4-5 dni. Ogólny bilans jest dodatni i niczego nie zmieniam(już nie, bo parę dni temu chciałem to rozwiązać, teraz nie widzę sensu)

akwarium mam od 15 lat, tzn ja sie nim zajmuje bo od lat bylo w mojej rodzinie, 3 mg/l to jest No3, no liscie padaja takze mlode co mnie dziwi, jeszcze sie nie rozwinie a juz gnije:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie hcę zakładać nowego tematu i tutaj się spytam, bo też mam problem z roślinkami, mianowicie na Reinekach pojawiły sie jakieś zielone "włoski" to samo jest na niektórych kamieniach. moje pytanie brzmi co to jest i czy walczyć z tym czy nie, czy jest to spowodowane używaniem nawozu(TETRA - PlantaMin)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...