Skocz do zawartości

Oświetlenie, czy będzie dobre?


piotr12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W jakim celu to oświetlenie chcesz mieć? Nie podajesz żadnego info, czy ma to być akwarium  bez roślin, czy przeciwnie - z roślinami, a może nawet typowe akwarium roślinne. Na bazie tego, co podajesz, można by napisać, że możesz wykręcić jedną - zwierzętom słabsze oświetlenie na pewno nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego  nikt cię tu za język nie będzie ciągną  ,albo piszesz konkretnie ,albo nie .

 

Jakie rośliny ?!

 

 

10000K  zbędę na taki zbiornik i tylko 2 świetlówki   jak byś miał  3/4 x 24  to co innnego można mieszać ,a na ten zbiornik to sugerował bym 2x 6500K  lub 1x6500k+ 1x 8500K .Ale podstawowe pytanie jakie masz tam rośliny

Edytowane przez raiders
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nie jestem jakoś szczególnie obeznany w akwarystyce dlatego szukam pomocy na forum.

Jeśli ktoś nie chce mi pomóc to nie musi odpisywać też to zrozumie.

Każdy kiedyś zaczynał i pewnie większość szukała pomocy u kogoś, mam nadzieje, że kiedyś będę na tyle obeznany bym mógł podzielić się swoją wiedzą z innymi początkującymi osobami i z pewnością to zrobię.

 

Myślę nad takim zestawem:

https://www.plantagarden.pl/zestawy-roslin-akwariowych/4167-zestaw-roslin-latwych-w-uprawie-15-gatunkow-.html?search_query=Zestaw+roslin+latwych+w+uprawie+%5B15+gatunkow%5D&results=2

 

Nie wiem co może być jeszcze przydatne by mi ktoś doradził.. 

Edytowane przez piotr12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nie jestem jakoś szczególnie obeznany w akwarystyce dlatego szukam pomocy na forum.

Jeśli ktoś nie chce mi pomóc to nie musi odpisywać też to zrozumie.

Każdy kiedyś zaczynał i pewnie większość szukała pomocy u kogoś, mam nadzieje, że kiedyś będę na tyle obeznany bym mógł podzielić się swoją wiedzą z innymi początkującymi osobami i z pewnością to zrobię.

 

Myślę nad takim zestawem:

https://www.plantagarden.pl/zestawy-roslin-akwariowych/4167-zestaw-roslin-latwych-w-uprawie-15-gatunkow-.html?search_query=Zestaw+roslin+latwych+w+uprawie+%5B15+gatunkow%5D&results=2

 

Nie wiem co może być jeszcze przydatne by mi ktoś doradził.. 

 

Ja cię rozumiem ,ale ty też zrozum  ze żeby doradzić  to trzeba mieć jakieś podstawowe informacje ,roślina roślinie nie równa .

Zalinkowane rośliny są mało wymagające i bez problemu będą rosły o ile zapewnisz im żyzne podłoże   ,problem może być z Pogestemonem erectus  bo ta roślina  jest światłolubna .

 

Jeszcze taka mała sugestia  jeśli decydujesz  się na ten zestaw  to wypadało by kupić takie dwa z racji tego ze tam po jednej gałązce każdej rośliny to tyle co kot napłakał  ,a wywalać 60 zł na taki zestaw to  przesada .

 

Zakup powyższe rośliny z osobna w ilości 3-4  sztuk  lub szukaj na lokalnych ( nie wiem skąd jesteś) forach akwarystycznych   konkretnych roślin  ,dostaniesz je za free lub za śmieszne pieniądze (4 piwa :)  ,dużo akwarystów  oddaje rośliny z przycinki   i warto się tym zainteresować ,nie dość ze tanio to jeszcze nawiążesz znajomości  nowe  i zawsze będzie się do kogo zwrócić o pomoc  :).

 

 

CO do oświetlenia  przy ww  roślinach został bym  przy  2 x 24 W  6500K  i będzie ok  ,roślinki również będą się wybarwiać  .Osobiście kilka miesięcy temu zakupiłem sobie  https://www.clarias.pl/osram-daylight-cool-t5-24w-6500k-55cm-swietlowka-dzienna-p-528.html  polecam  bdb świetlówka  a  dałem za nią w  mrówce  18.99 :)

 

 

Spora część tych roślin łatwych w uprawie z zestawu wymaga mocnego światła i nawożenia CO2. Co do świetlówek - kup zwykłe 6500K z castoramy, czy czegoś takiego, sprawdzą się możliwie dobrze :)

Hmmm .... możesz rozwinąć  która z tych roślina po za Pogestemon erectus wymaga  mocnego światła i Co2 ?  bo ja tam żadnej takiej nie widzę  .Wszystko "zielsko"  to Low tech'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, wpisz sobie w Google

Np światło w akwarium roślinnym albo oświetlenie akwarium. Wyskoczy Ci multum wyników poczytasz i będziesz wiedział wszytsko. Przy okazji zyskasz wiedzę która Ci się może teraz nie przyda ale w przyszłości napewno.

 

Co do roślin to jak poszukasz to kupisz dużo za dobrą cenę. Najlepiej szukaj na olx ;)

 

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...