Skocz do zawartości

Problem w akwarium


Christof
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem początkującym i mam następujące dwa problemy

1.wyjechałem na dzień i po powrocie zdechły mi dwie rybki kiryska (była ona kupiona dwa dni wczesniej) oraz neonka. Było widać ślady pogryzienia. I tutaj moje pytanie czy mam coś nie tak z wodą czy inna agresywną rybe w akwarium.

Posiadam 1 bojownika 4x kiryski 9 neonów , 4x rozbory.

 

2. Mam problem z roślinkami od kilku dni widze jakby roślinki mi zaczeły gnić i tu moje pytanie z jakiego powodu. Mam podłoże dosyć grube podłoże i tutaj sie dowiedziałem ze może być z tym problem, chce zmienić podłoże na tym piasku czy to dobry pomysł ?.

Akwarium jest oświetlane ok 10h. Oświetlenie jest ledowe światło zimne 6000. Nie stosowałem żadnych nawozów.

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Wysłane z mojego 8070 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

. I tutaj moje pytanie czy mam coś nie tak z wodą
Mierzysz parametry? Jeśli nie, to nie udzielimy Ci odpowiedzi, skoro nie wiemy, jakie właściwości ma woda w Twoim akwarium.

 

 

czy inna agresywną rybe w akwarium
Bojownik nie jest fizycznie w stanie zabić kiryska, chyba, że pigmejka, albo narybek większych gatunków.

 

Przede wszystkim spojrzyj łaskawie na temat podwieszony w tym dziale:

http://forum.superakwarium.pl/topic/8125-przeczytaj-zanim-za%C5%82o%C5%BCysz-nowy-temat/

Może pomoże Ci zrozumieć, dlaczego ciężko będzie udzielić konkretnej pomocy.

 

Jak już przeczytasz, to pora się w końcu dowiedzieć(bo jak widzę na własną rękę nie było nic szukane), że masz podłoże nie nadające się do hodowli kirysków. Po drugie łączysz ryby o odmiennych potrzebach co do temperatury - chłodnolubne neony Innesa z ciepłolubnym bojownikiem i razborami (nie rozborami). Komuś taki stan rzeczy prędzej, niż później zaszkodzi. Po trzecie - dodając ryby świeżo ze sklepu, bez zorientowania się, czy w ogóle pasują do naszego akwarium, w dodatku nie przeprowadzając im dwu-trzy tygodniowej kwarantanny w osobnym akwarium zapraszamy sobie do zamkniętego, sztucznego ekosystemu rozmaite choroby, więc jest spora szansa, że będzie reakcja łańcuchowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...