Skocz do zawartości

Zaburzenia równowagi, apatia


Rattlesnake
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od dwóch lat akwarium 45l, w nim cztery zmienniaki plamiste. Podmiany mniej więcej co tydzień: czyszczenie szyb, odmulanie, czyszczenie sprzętu w odlanej wodzie z akwa, potem umieszczenie ekwipunku z powrotem w zbiorniku i dolanie wody o temp. podobnej do wody w akwarium.

Problem polega na tym, że jedna z platek nagle stała się ospała i apatyczna. Najczęściej siedzi w jednym miejscu nie ruszając się. Co jakiś czas zaczyna pływać, jednak przychodzi jej to nieco ciężej niż zwykle i po paru chwilach spływa na dno, jakby traciła równowagę. 

Dodam jeszcze, że kilka tygodni temu jeden zmienniak miał podobne objawy (dlatego, niestety, teraz są tylko 4 platki), ale on w ogóle już nie pływał i praktycznie leżał na żwirku, więc mam nadzieję, że ta rybka jest do odratowania. 

Aha, póki co zwierzak je i nie widzę innych zewnętrznych zmian. 

Myślę, że opisałam sytuację zrozumiale ;)

 

post-24235-0-54653600-1473872938_thumb.jpg

post-24235-0-61707000-1473872945_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę, że platki żyją maksymalnie około 3 lat.

Sama apatia może wskazywać na wiele schorze, polegiwanie na dnie może sygnalizować infekcję bakteryjną albo inwazję pierwotniaków. Ciężko coś powiedzieć na chwilę obecną. Jaką temperaturę trzymasz? Mierzysz chociaż poziomy związków azotowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temp. 28 stopni, normalnie mam 26 stopni. Nigdy nic nie mierzyłam, ale jeśli to konieczne, to zacznę. Dzisiaj rybka pływa lekko przechylona w bok i zachowuje się, jakby nie miała już sił. Wygląda tak. Może przesadzam, ale zauważyłam u niej lekkie zaczerwienienie w okolicach odbytu. 

post-24235-0-56155100-1473916751_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...