Jump to content

[200l] Jakie oświetlenie?

Agnik
 Share

Recommended Posts

Robię restart akwarium. Będę montować nową pokrywę DIY. Akwarium (100x40x50) będzie słodkowodne, raczej ogólne. Zamierzam hodować jeszcze trochę roślinek. Ile świetlówek i o jakiej mocy proponujecie? Jaki rodzaj/ barwa? Proszę o wszelkie informacje na ten temat, które przyjdą do głowy. Będę wdzięczna za porady/ linki do podobnych tematów/ propozycje konkretnych modeli. Z góry gorąco dziękuję :D

Zamiast poszukać i poczytać samemu, to lepiej poczekać i dostać wszystko na tacy. Tu masz odpowiedzi na wszystkie twoje pytania

http://forum.superakwarium.pl/topic/37295-o%C5%9Bwietlenie-odpowiednie-dla-ro%C5%9Blin/

Pierw poszukać, poczytać i jak niema nic konkretnego wtedy zadawać pytania.

Dziękuję serdecznie za pomoc :* Naprawdę rzadko spotyka się tak miłych ludzi <3

Jeśli świetlówki linowe, a akwarium roślinne, to proponuję zainstalować trzy. W akwarium o takich wymiarach jak Twoje, mam u siebie 2x45W Grolux i 1x45 Juwel Nature. Przy najbliższej wymianie będzie 1x45 Grolux i 2x45W Juwel Nature. Z oszczędności nie instaluję 4 świetlówki. Jeśli nie będziesz podawać CO2 z butli to wg mnie te 3 świetlówki to max. Oszczędniej użyć 39W są tańsze od 45W. O T8 lepiej zapomnieć. Jak to u mnie rośnie możesz zobaczyć klikając w link w stopce.