Skocz do zawartości

Pomoc w utrzymaniu obsady


ADRIAN1989
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 
Mam prośbę o pomoc w utrzymaniu rybek w sumie to nic im nie jest możliwe ze przyzwyczaiły się do siebie albo nie wiem ale problem jest taki ze moja narzeczona kupowała takie jakie jej się podobały w sumie ostatnie tylko były moimi sugestiami a chciałbym to zmienić bo już mieszkamy razem i dla mnie jest coś nie tak bo są tam "ławicowe" tez nie jestem znawcą ale nie wspomnę nawet o skalarze którego jutro oddaje bo od małego już się w akwarium nie mieści praktycznie. Akwarium ma 45-50 l obsadzone: 
gupik 3x-samice 4-samców 
3x-danio czerwone 
2x-fantom 
2x-zwinnik blehera 
2x-neon innesa 
2x-brzanka wysmukła 
1x-welon 
co oddać? co dodać może? mam nadzieje ze pomożecie icon_smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W akwarium wyróżniamy kilka różnych ograniczników (czy też warunków sprzyjających) dla trzymania w nim konkretnych ryb:

 

- wielkość zbiornika (najważniejsza jest długość)
- parametry wody (GH - twardość wody, pH - odczyn wody, oraz poziomy stężeń związków azotowych NH3/4+, NO2 i NO3, które określają, jak funkcjonuje dane akwarium)

- temperatura

 

Najważniejsze jest regularne sprawdzanie, czy akwarium funkcjonuje poprawnie - najczęściej samym poziomem NO3, czasem dla pewności wypada sprawdzić pozostałe dwa.

GH, pH i temperatura określają, jakie ryby mogą żyć razem - dla niektórych wartości optymalne są ekstremalnymi dla innych. Wartości ekstremalnych powinno się unikać.

 

Jedziemy z obsadą, informacje do przetrawienia:

Gupik - woda twarda (GH >15°n), zasadowa (pH 7.5-8.5) i ciepła (25-26°C), w stadzie powinna być przewaga samic przynajmniej 2 samice na 1 samca, akwa od 50cm długości

Danio - woda miękka do średnio twardej (GH 5-12°n), o odczynie obojętnym ( pH ~7) i chłodna (18-22°C), akwa od 80cm długości

Fantomy - ryby wód miękkich (GH < 9°n), kwaśnych (pH 6-7), zależnie od gatunku preferują różne temperatury - czerwone niższą (~23°C), a czarne wyższą (25°C), akwa od 80cm długości - fantomy są lekko terytorialne i potrzebują przestrzeni

Zwinnik blehera - woda miękka(GH < 9°n), kwaśna (pH 6-7), umiarkowanie ciepła (23-24°C), akwa od 80cm długości

Neon Innesa - woda miękka(GH < 9°n), kwaśna (pH 5.5-6.8), umiarkowanie ciepła (22-24°C), akwa od 60cm długości

Brzanka wysmukła - woda miękka(GH < 9°n), kwaśna (pH 6-7), umiarkowanie ciepła (23-25°C), akwa od 80cm długości, samce są terytorialne

Welon - woda miękka do twardej, odczyn obojętny do zasadowego, potrzebuje niskich temperatur około 18-20 stopni. I co najważniejsze, rośnie do rozmiaru pięści dorosłego człowieka, z powodu swojej wielkości i apetytu produkuje masę odchodów i wymaga akwarium od 240l wzwyż, bo to też ryba żyjąca w grupie.

Edytowane przez Dhuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...